Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jak zarobić na Facebooku?

0
Podziel się:

Badania wykazują, że firmy mogłyby dużo zyskać, wykorzystując zalety serwisów społecznościowych takich jak Facebook.

Jak zarobić na Facebooku?
(facebook.com)

Badania wykazują, że firmy mogłyby dużo zyskać, wykorzystując zalety serwisów społecznościowych takich jak Facebook.

Serwisy społecznościowe oferują dużo możliwości wielkim firmom. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą. Te firmy, którym udało się wykorzystać możliwości wszelkiej maści Facebook'ów, miały okazję zwielokrotnić swoje zyski oraz produktywność - mówią specjaliści z firmy Gartner.

Strony takie jak Facebook, chaty, czy programy P2P skupiają w internecie bardzo duże ilości ludzi. Badania przeprowadzone na 4000 komputerach z 18 krajów wykazały, że 38 proc. użytkowników komputerów osobistych oraz telefonów komórkowych korzysta z MySpace'a albo Facebook'a. Spora większość ludzi szuka w ten sposób kontaktu ze swoimi przyjaciółmi, bądź po prostu chce się rozerwać.

Aby znaleźć właściwy sposób wykorzystania sieci społecznościowych - mówi dyrektor ds. rozwoju firmy Gartner - należy się zastanowić, po co ludzie wchodzą na taką stronę. Przeważnie po to, aby utrzymać kontakt z innymi, ale także po to, by szukać rozrywki, zagrać w piłkę, porozmawiać o polityce bądź zmobilizować się do sprzątania lokalnego parku. Takimi rzeczami zajmuje się przecież wiele firm.

W wielu przypadkach serwisy społecznościowe służą jako potężne narzędzie do rekrutacji pracowników. Jest dużo tańsze niż firmy rekrutacyjne i pozwala nam bardzo szybko dotrzeć do właściwej osoby poprzez siatkę przyjaciół. Ludzie, którzy polecają swoich znajomych są dużo bardziej zorientowani niż przeciętny rekruter i dużo lepiej wiedzą, co potrzebne jest firmie, dla której pracują.

ZOBACZ TAKŻE:

Strony takie, jak Facebook często działają podobnie jak e-mail, a czasami nawet zastępują go. To bardzo istotne narzędzie w dobie wszędobylskiego spamu i natłoku wiadomości. Ważny mail w wielu przypadkach może tą drogą dotrzeć do adresata szybciej, ponieważ ludzie chętniej przeglądają portale społecznościowe, niż przeładowane listami skrzynki.

business news
styl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)