Notowania

Przejdź na
papierosy
24.06.2009 14:18

Japończycy otwierają fabrykę papierosów

Japan Tobacco zainwestował w łódzkiem 100 mln dolarów. Pracę znalazło ponad 400 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

100 mln USD zainwestował japoński koncern tytoniowy Japan Tobacco International (JTI) w budowę i wyposażenie fabryki papierosów w Gostkowie Starym. Dziś ją oficjalnie otwarto. W zakładzie pracuje ponad 400 osób.

Jak poinformował dyrektor generalny i prezes zarządu JTI Polska Andrzej Skubiszewski, rocznie w Gostkowie Starym ma być produkowanych 5,5 mld papierosów. Do 2011 roku roczna produkcja ma wzrosnąć do ponad 20 mld papierosów.

ZOBACZ TAKŻE: WHO: Tytoń może zabić miliard ludzi
JTI jest czwartą co do wielkości firmą tytoniową w Polsce. Jej udział w rynku sprzedaży - według danych firmy ACNielsen - wynosi 7,5 proc.

Nowa fabryka powstała obok istniejącego już zakładu produkcji papierosów, który w przeszłości należał do brytyjskiego koncernu tytoniowego Gallaher. W 2007 roku koncern tytoniowy Japan Tabacco (JTI jest jego częścią) kupił Grupę Gallaher.

Szefowie JTI uważają, że nowa fabryka w Gostkowie Starym o powierzchni 23 tys. m kw. jest jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie. Jeszcze w tym roku obok fabryki ma powstać magazyn o powierzchni 9 tys. m kw.

JTI jest częścią koncernu JT - trzeciej co do wielkości firmy tytoniowej na świecie. W ofercie JTI znajdują się m.in. marki: Winston, Mild Seven i Camel.

Wartość sprzedaży netto JTI za 2008 rok wyniosła 10,65 mld USD. W porównaniu z 2007 rokiem spółka zwiększyła zysk o 22 proc. Spółka zatrudnia 23 tys. osób w 120 krajach świata. JTI Polska powstała w 2007 roku.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wskaźniki inflacji i bezrobocia ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/ )
Tagi: papierosy, fabryka, praca, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz