Notowania

Przejdź na
japonia
25.10.2011 09:19

Japonia: Hakerzy atakują parlament

Cyberatak w japońskim parlamencie nastąpił po raz pierwszy. W sierpniu podobnie został zaatakowany koncern Mitsubishi Heavy Industries.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gruntzooki/CC/Flickr)

Od lipca hakerzy atakowali sieć komputerową izby niższej japońskiego parlamentu. Wskutek zainfekowaniu komputerów wirusem przestępcy skradli hasła, mogąc przez miesiąc czytać e-maile deputowanych - poinformował japoński dziennik _ Asahi Shimbun _.

Pod koniec lipca hakerzy wysłali wirus pocztą internetową. Ich celem mogły być informacje związane z japońską polityką zagraniczną i obrony - podała gazeta, powołując się na zastrzegającą anonimowość osobę zaznajomioną ze sprawą.

_ Asahi Shimbun _ sugeruje, że atak mógł zostać wyprowadzony z chińskiego serwera, ale zastrzega jednocześnie, że jest to trudne do udowodnienia, gdyż każdy miał do niego dostęp.

Cyberatak w japońskim parlamencie nastąpił po raz pierwszy. W sierpniu podobnie zostały zaatakowane komputery koncernu Mitsubishi Heavy Industries, największego dostawcy broni w Japonii.

Czytaj więcej o atakach hakerów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t157897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hakerzy;groza;paralizem;wall;street;frankfurt;juz;zastraszony,64,0,928320.html) Grożą światowym giełdom. Jedną już... Grupa hakerów zapowiedziała atak na serwery Wall Street. Sprawą zajęła się FBI.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t126411.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/zaatakowano;serwery;producenta;mysliwcow,150,0,917142.html) Atak na producenta broni. Rząd wystraszony Mitsubishi Heavy Industries produkuje m.in. amerykańskie F-15 i baterie pocisków Patriot.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;atak;hakerow;w;usa;ukradli;wazne;dane,94,0,887646.html) Znów atak hakerów w USA. Ukradli ważne dane Włamali się na strony internetowe około 70 agencji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t152795.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/hakerzy;zaatakowali;portale;gazet;murdocha,64,0,876608.html) Hakerzy sparaliżowali giganta. "Jest martwy" Internauci podający się za członków grupy Lulzsec zaatakowali i zablokowali wczoraj późnym wieczorem internetowy portal bulwarówki _ The Sun _.
Tagi: japonia, atak, hakerzy, parlament, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz