Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Japonia pozywa Google. Chodzi o mapy

0
Podziel się

Rząd Japonii w politycznym proteście przeciw gigantowi Google. Chodzi o mapy Google'a, które - zdaniem władz w Tokio - zamieszczają niewłaściwe nazwy spornych wysp.

Japonia pozywa Google. Chodzi o mapy
(Imago Stock and People/EastNews)
bEruflvp

Jak podaje japońska prasa, rząd poprosił lokalne władze i państwowe uniwersytety, by nie umieszczały map Google'a na swoich stronach internetowych.

Chodzi o grupę spornych wysp, które Japończycy uważają za swoje, ale pretensje roszczą sobie do nich także inne kraje, na przykład Rosja czy Chiny.

Rząd w Tokio uważa, że Google powinien nazwy wysp podawać po japońsku, a nie w innych językach. Odrębny protest dotyczy Morza Japońskiego; rząd w Tokio nie zgadza się, by przemianować je na Morze Wschodnie, czego domaga się Korea Południowa.

bEruflvr
Czytaj więcej w Money.pl
Google pozwane na 3 miliardy. Za kopiowanie Walka toczy się o ogromną kwotę, której domagają się autorzy książek.
Blackberry na sprzedaż. Za 4,7 mld dolarów! Znany producent telefonów komórkowych, Blackberry, jest na sprzedaż. Firma od kilku lat ma coraz gorsze wyniki finansowe i nie jest w stanie utrzymać się na rynku.
Chińskie okręty wtargnęły na ich terytorium Chińskie statki wpłynęły w głąb liczącego 12 mil morskich (22 kilometry) pasa wokół japońskich wysp Senkaku.
bEruflvS
KOMENTARZE
(0)