Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japońskie firmy już nie w czołówce Forbesa

0
Podziel się:

Po raz pierwszy na liście "Forbes" 50 najlepszych azjatyckich firm notowanych na giełdzie w 2011 roku nie ma przedsiębiorstwa z
Japonii.

Japońskie firmy już nie w czołówce Forbesa
(Roberto Maxwell/CC BY-NC-SA/Flickr)

Po raz pierwszy na publikowanej przez magazyn biznesowy _ Forbes _ liście 50 najlepszych azjatyckich firm notowanych na giełdzie w 2011 roku nie ma przedsiębiorstwa z Japonii - pisze w poniedziałek agencja Kyodo.

_ Japonia, która sześć lat temu prowadziła na liście z 13 firmami, w tym roku po raz pierwszy nie ma żadnego przedsiębiorstwa, częściowo z powodu trzęsienia ziemi z 11 marca _ - pisze _ Forbes _ w swoim najnowszym wydaniu.

W tym roku na liście _ Fab 50 _ królują Chiny z 23 firmami. W ubiegłym roku było na niej 16 chińskich przedsiębiorstw. Na drugim miejscu jest Korea Płd. z ośmioma firmami, a na trzecim Indie z siedmioma.

_ Tendencje w dominacji korporacyjnej Chin podkreślają pogląd, że historia Azji jest w coraz większym stopniu historią Chin _ - napisał Forbes w komentarzu. Dodał, że _ żaden kraj nie zbliżył się wcześniej do tej liczby _ od czasu utworzenia listy w 2005 roku.

W ubiegłym roku na azjatyckiej liście Forbesa znalazły się dwie japońskie firmy: Nintendo i Rakuten. W 2005 roku było ich 13, w tym Toyota i Nissan.

Na listę Forbesa wybieranych jest 50 firm spośród ponad 1000 przedsiębiorstw w regionie Azji i Pacyfiku z dochodem lub kapitałem rynkowym w wysokości co najmniej 3 mld dol. oraz selekcjonowanych na podstawie wyników finansowych w ciągu ostatnich pięciu lat, wyłączając firmy zbytnio zadłużone lub takie, w których rząd ma co najmniej połowę udziałów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t135561.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/japonskie;firmy;dostana;potezne;wsparcie,154,0,796826.html) Japońskie firmy dostaną potężne wsparcie Premier Naoto Kan ma zamiar przeznaczyć do 10 bilionów jenów (127 mld dol.) na kryzysowe pożyczki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t154813.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonski;minister;gospodarki;podal;sie;do;dymisji,61,0,906813.html) Podał się do dymysji za niesmaczne żarty Yoshio Hachiro zrezygnował ze stanowiska po zaledwie tygodniu urzędowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t135443.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/japonskie;firmy;ostrozne;bo;gnebi;je;jen,117,0,903029.html) Światowi giganci ostrożni. Boją się recesji Japońskie firmy zmniejszają wydatki na inwestycje. Wszystko przez obawy o kondycję gospodarki w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)