Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest sponsor reprezentacji Korei Północnej

0
Podziel się:

Kraj długo nie mógł go znaleźć. Zdecydowała się włoska firma Legea.

Jest sponsor reprezentacji Korei Północnej
(johnthescone/CC/Flickr)

Piłkarskie reprezentacje biorące udział w MŚ otrzymują miliony od producentów artykułów sportowych za grę w ich strojach. Jednak jedna jedenastka ma problem: Producenci omijają szerokim łukiem Koreę Północną.

Strój jest koloru czerwonego, zgodnie z programem północnokoreańskiego reżimu. To był deal na ostatnią chwilę: Umowę na wyposażenie w stroje reprezentacji kraju Koreański Związek Piłki Nożnej i włoski producent artykułów sportowych Legea podpisali dopiero w lutym. Jest to nieco dziwne, ponieważ producenci artykułów sportowych wałczą zazwyczaj o możliwość wykorzystania piłkarskich Mistrzostw Świata do swoich celów reklamowych i zawierają umowy odpowiednio wcześniej.W przypadku Korei Północnej jest jednak inaczej.

Przed zawarciem umowy z Legea koreański Związek Piłki Nożnej nie mógł faktycznie nawiązać trwałej współpracy z żadnym z producentów artykułów sportowych. W sezonie 2008/09 stroje sportowe dostarczała piłkarzom duńska firma Hummel.

W ubiegłym roku reprezentacja nosiła koszulki wyprodukowane przez chińską firmę Erke. Podczas meczy testowych w Wenezueli na początku marca reprezentacja Korei Północnej wystąpiła w strojach wypożyczonych. Ich własne miały rzekomo zaginąć podczas podróży. Jeszcze przed tygodniem nikt nie wiedział, w jakich strojach Koreańczycy wystąpią na MŚ.

Eksperci z branży stawiali na meksykańskiego producenta Pirma, który w marcu użyczył Koreańczykom trykotów zastępczych. Korea Północna negocjowała nawet z Pirma, nie chciała jednak zapłacić żądanej ceny za wyposażenie reprezentacji na MŚ. Ostatecznie meksykańska Pirma zrezygnowała ze współpracy z Koreą Północną. W maju jedenastka Korei Północnej wystąpiła w Grecji w strojach hiszpańskiej firmy Astore.

Dopiero w minionym tygodniu włoska firma Legea poinformowała, że reprezentacja Korei Północnej wystąpi w jej strojach. Do reżimu w Phenian szef marketingu Daniele Nastro podchodzi ze swobodnym nastawieniem. _ Polityka nas nie interesuje. _ Jednak na stronie internetowej firmy Korea Północna nie pojawia się na liście sponsorowanych drużyn. Legea nie zależy na rynku europejskim.

_ - Wyposażamy Koreę Północną, ponieważ chcemy ekspandować w Azji _- mówi Nastro. W strojach Legea zagra również piłkarska reprezentacja Iranu.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)