Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest zgoda na przejęcie Żabki

0
Podziel się

Sieć sklepów detalicznych może zostać przejęta spółkę Lontano Investments, kontrolowaną przez fundusz private equity Mid Europa Fund III.

Jest zgoda na przejęcie Żabki
(Syperx/CC/Wikipedia)
bEhJkoaJ

Żabka Polska, właściciel sieci sklepów detalicznych, może zostać przejęta przez Lontano Investments. Zgodę na transakcję wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Spółka Lontano Investments jest kontrolowana przez fundusz private equity Mid Europa Fund III. Żabka Polska prowadzi m.in. sieć sklepów spożywczych Żabka oraz Freshmarket. W 2007 roku 100 proc. akcji Żabka Polska zostało zakupione przez środkowo-europejską grupę inwestycyjną Penta Investments.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego UOKiK uznał, że przejęcie _ nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji _.

bEhJkoaL

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział firmy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t74617.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/zabka;zadebiutuje;na;gpw;w;2011;roku,43,0,690475.html) Żabka zadebiutuje na GPW w 2011 roku Penta Investments do końca 2010 roku zdecyduje o formie wyjścia z inwestycji w spółkę Żabka Polska i jeśli byłaby to giełda, to Żabka mogłaby zadebiutować na rynku w Warszawie najwcześniej w maju 2011 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t74617.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zabka;wprowadzila;w;blad;jest;wyrok,74,0,814922.html) Żabka wprowadziła w błąd. Jest wyrok Spółka Żabka Polska informowała o rzekomej likwidacji sieci sklepów.
bEhJkobm
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)