Notowania

diageo
18.02.2011 06:08

Jim Beam i inni pod młotek. Są chętni

Pernod Rocard i Diageo mogą kupić marki należące do Fortune Brands.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrew*/CC/Flickr)

Jeżeli dojdzie do transakcji będzie to jedna z największych konsolidacji na rynku alkoholi w ostatniej dekadzie - donosi _ The Telegraph _.

Fortune w grudniu ubiegłego roku podzieliła sowje działy zajmujące się: sportem, bezpieczeństwem i produkcją alkoholu. Notowana na amerykańskiej giełdzie firma wynajęła: Barclays Capital, Credit Suisse i firmę doradczą Centreview do sprzedaży działu zajmującego się produkcją alkoholi.

Brytyjski serwis podkreśla, że Diageo jest wymieniane w gronie potencjalnych kupców. Firmę może skusić perspektywa przejęcia marki Jim Beam, która jest jedną z najmocniejszych w portfolio Fortune. Diageo mogłoby chcieć uczynić z bourbona Jim Beam markę skutecznie konkurującą w skali globalnej z producentem marki Jack Daniel's._ _

_ Tragedia _? Zobacz reklamę bourbona Jim Beam:

W portfolio Fortune znajdują się jeszcze m.in.: whisky Laphroaig, koniak Courvoisier, tequila Sauza i unikalny burbon Makers Mark. Perły w koronie Diageo to m.in. whisky Johnnie Walker i wódka Smirnoff - wylicza _ The Telegraph _.

Potencjalnym konkurentem Diageo może być Pernod Ricard - właściciel marek: Malibu, Chivas Regal i Kahlua. Ale ta firma od dłuższego czasu nie przewidywała żadnych dużych przejęć. Więc podjęcie rękawicy, w walce o Fortune, byłoby dużą niespodzianką.

Czytaj w Money.pl

Tagi: diageo, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz