Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nbp
10.01.2010 12:42

Jutro pierwsza aukcja monet NBP przez internet

Do kupienia będzie m.in. moneta złota o nominale 100 zł poświęcona Auschwitz-Birkenau.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Petdcat/Dreamstime)

Pierwsza aukcja monet kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego przez internet rozpocznie się w poniedziałek o godz. 9.00. Tym samym NBP odchodzi od sprzedaży tych monet w kasach bankowych.

Jak poinformował Sławomir Kabza z PR łódzkiego oddziału NBP pierwszymi monetami sprzedawanymi wg nowych zasad będą: moneta srebrna o nominale 10 zł oraz moneta złota o nominale 100 zł, poświęcone 65. rocznicy oswobodzenia KL Auschwitz-Birkenau.

Dodał, że odejście od sprzedaży monet kolekcjonerskich w kasach bankowych oznacza, iż miłośnicy numizmatyki zainteresowane kupnem monet będą musieli zarejestrować się w systemie _ Kolekcjoner _ na stronie www.kolekcjoner.nbp.pl i wziąć udział w aukcji.

W licytacji będą mogli uczestniczyć indywidualni kolekcjonerzy oraz firmy - zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Warunkiem udziału w aukcji będzie zarejestrowanie konta i aktywowanie go. Dla klientów z zagranicy przygotowany został serwis w języku angielskim.

Planowana *cena wywoławcza *pierwszych licytowanych monet wynosi: dla srebrnej dziesięciozłotówki - 64 zł, a dla złotej stuzłotówki - 1142 zł.
Aukcja będzie trwała trzy dni. W tym czasie każdy uprawniony użytkownik będzie mógł złożyć do pięciu ofert, obejmujących liczbę monet lub banknotów oraz ich proponowaną cenę. Po zakończeniu aukcji system przeanalizuje wszystkie oferty i na ich podstawie ustali ostateczną cenę sprzedaży monet lub banknotów kolekcjonerskich.

Monety uzyskane na aukcji będzie można odebrać w oddziale okręgowym NBP. Wtedy też będzie można zapłacić za monety. Firmy będą płacić przelewem.

Kabza przypomniał jednocześnie, że monety obiegowe, których emisja zwykle towarzyszyła emisji monet kolekcjonerskich będzie prowadzona nadal w kasach bankowych NBP.

Tagi: nbp, internet, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz