Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Już 116 milionów euro. Za szótkę w SuperEnalotto

0
Podziel się:

Od stycznia nikt nie wytypował losowanych liczb we włoskiej loterii narodowej.

Już 116 milionów euro. Za szótkę w SuperEnalotto
(PAP/EPA)
bETwnshx

*We włoskiej loterii narodowej można wygrać ogromną sumę 116 milionów euro. Wszystko przez to, że od stycznia nikt nie wytypował poprawnie sześciu wylosowanych w SuperEnalotto liczb. Kupony lotto masowo kupują teraz już nie tylko Włosi, ale także wiele osób z sąsiednich krajów. *

116 milionów euro to druga w historii tak wysoka możliwa wygrana. Rekord padł w zeszłym roku w Hiszpanii, gdzie szczęśliwy zwycięzca zainkasował 181 milionów. Matematycy szacują, że szansa na wygranie we włoskiej loterii jest jak 1 do 622 milionów.

Po wtorkowym losowaniu, w którym nie padła wygrana pierwszego stopnia, na pewno niezadowolone są władze sycylijskiego miasteczka Ficarra. Tamtejsi urzędnicy urządzili zrzutkę i uzbierali 115 euro, za które wykupili zakłady w lotto. Burmistrz Basilio Ridolfo wyjaśnił, że wybrane liczby były związane z patronką miejscowości, Matką Boską Wniebowziętą.

bETwnshz

Burmistrz zapewnił przed losowaniem, że w razie wygranej połowa pieniędzy zostałaby przeznaczona na potrzeby miasteczka, a druga zostałaby podzielona między mieszkańców - około 2 tysiące osób. Basilio Ridolfo żartował nawet, że szansa na trafienie szóstki w loterii i tak jest większa niż to, że Ficcara otrzyma pieniądze na rozwój od państwa.

bETwnsia
KOMENTARZE
(0)