Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Kalifornia ma większy deficyt niż Polska

0
Podziel się:

Arnold Schwarzenegger walczy, aby utrzymać deficyt na poziomie 15 mld dolarów.

Kalifornia ma większy deficyt niż Polska
(PAP/EPA)

Gubernator stanu - Arnold Schwarzenegger walczy aby utrzymać deficyt na poziomie 15 mld dolarów.

Niestety idzie mu to ciężko. Wczoraj władze stanu odrzuciły propozycję budżetu gubernatora Schwarzeneggera, która w założeniu ma zapobiec zwiększeniu deficytu z 15 mld dol. do 21 mld dolarów. Główne założenia projektu to zmniejszenie wydatków na szkolnictwo i służby mundurowe.

- _ Szanuję wolę ludzi, którzy są sfrustrowani złym stanem naszych finansów. Aby uniknąć fiskalnej katastrofy Demokraci i Republikanie muszą ze sobą współpracować _ - napisał w oświadczeniu były aktor.

W lutym władze stanowe zaakceptowały budżet przy dwuletnim deficycie na poziomie 42 mld dolarów. Kryzys finansowy wyraźnie daje się we znaki stanowi. Chodzi zresztą nie tylko o rekordowy deficyt.

W lutym i w Marcu trzy największe agencje ratingowe obniżyły swoje wyceny obligacji stanowych Kalifornii o wartości przeszło 60 mld dol. do najniższego poziomu ze wszystkich stanów. Niższe wyceny mogą oznaczać kłopoty z pozyskaniem potrzebnego finansowania dla Kalifornii.

W tym wszystkim warto sobie zdać sprawę, że gdyby Kalifornia była osobnym krajem, byłaby równocześnie ósmą gospodarką świata. Arnold Schwarzenegger ma więc twardy orzech do zgryzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)