Notowania

kalifornia
17.05.2010 06:20

Kalifornia tnie wydatki na biednych

Arnold Schwarzenegger powiedział, że stan nie ma wyboru, bo nie podniesie podatków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ogromny dług zmusił Kalifornię do drastycznego kroku. Gubernator stanu Arnold Schwarzenegger powiedział, że w obliczu 19-miliardowego deficytu nie ma innego wyjścia jak obciąć wydatki socjalne.

Ciecia dotkną ponad milion biednych ludzi. Gubernator Schwarzenegger i jego koledzy Republikanie domówili bowiem podniesienia podatków. Demokraci twierdzą, że nie zgodzą się na taki budżet,jaki planuje konserwatywna partia.

Kalifornia ciągle jest w bardzo złej kondycji. Bezrobocie utrzymuje się na poziomie wyższym od średniej w całym kraju, a przychody do kasy stanu w zeszłym miesiącu były o 3 miliony niższe od oczekiwań. Republikanie nie zgadzają się jednak na podniesienie podatków, bo to według nich zahamuje to proces wychodzenia z kryzysu.

Do zobrazowania sytuacji stanu Schwarzenegger posłużył się osobliwą metaforą:

- _ Nie mamy już nisko wiszących jabłek, nie ma ich też na średnich gałęziach, a nawet najwyższe świecą pustkami. Została nam ostatnia rzecz do zrobienia. trzeba odsunąć drabinę i potrząsnąć całym drzewem _ - powiedział gubernator.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kalifornia traci 23 mln dol. dziennie przez strajk aktorów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/kalifornia;traci;23;mln;dol;dziennie;przez;strajk;aktorow,94,0,352350.html )
* [ Schwarzenegger nie ma pieniędzy ]( http://news.money.pl/artykul/schwarzenegger;nie;ma;pieniedzy,194,0,308674.html )
* [ Kalifornia: Strażacy opanowali pożary ]( http://news.money.pl/artykul/kalifornia;strazacy;opanowali;pozary,64,0,449856.html )
Tagi: kalifornia, dług, schwarzenegger, biedni, podatki, cięcia, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz