Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Karta Olimpijska MKOl. Dlaczego przypomina o niej Google?

0
Podziel się:

Karta Olimpijska to zbiór wytycznych regulujących zasady, na jakich odbywają się igrzyska. Jest to konstytucja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Karta Olimpijska MKOl. Dlaczego przypomina o niej Google?
(Google)

Karta Olimpijska to zbiór wytycznych regulujących zasady, na jakich odbywają się igrzyska. Jest to konstytucja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Znajdują się w niej nie tylko punkty związane z organizacją i przebiegiem samych igrzysk, ale również wytyczne i zasady, którymi powinni kierować się wszyscy uczestnicy i organizatorzy olimpiad.

- _ Uprawianie sportu jest prawem człowieka. Każdy musi mieć możliwość uprawiania sportu bez jakiejkolwiek dyskryminacji i w zgodzie z duchem olimpijskim, czyli w atmosferze wzajemnego zrozumienia, przyjaźni, solidarności i zasad fair play _ - tak brzmi fragment Karty Olimpijskiej, przetłumaczony i zamieszczony przez Google.

Tłumaczenie przysięgłe dokumentu można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jak pisze PKOl, Karta Olimpijska służy trzem podstawowym celom:

  • Jako podstawowe narzędzie o charakterze konstytucyjnym, Karta Olimpijska ustanawia i przywołuje fundamentalne zasady oraz zasadnicze wartości olimpizmu.
    • Pełni rolę statutu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
    • Określa główne wzajemne prawa i obowiązki trzech głównych elementów Ruchu Olimpijskiego, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Międzynarodowych Federacji i Narodowych Komitetów Olimpijskich oraz Komitetów Organizacyjnych Igrzysk Olimpijskich, których obowiązkiem jest postępowanie zgodnie z Kartą Olimpijską.

O Karcie Olimpijskiej przypomina dziś Google z okazji oficjalnego otwarcia tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m296738.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/igrzyska;olimpijskie;w;soczi;najdrozsze;w;historii;czy;kaprys;putina;na;siebie;zarobi,249,0,1473529.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Stadion w Soczi za 750 mln dolarów i nikt na nim nie zagra. "Kaprys Putina" Igrzyska w Soczi się nie zwrócą. Putin chciał pokazać Rosję jako nowoczesne państwo.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/32/296736_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-sport/ceremonia-otwarcia-igrzysk-w-soczi-juz-dzis-zobacz-za-co-zapamietamy-rosyjska-olimpiade,0,1467984.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Soczi w liczbach. To rekordowe igrzyska Na te zawody pojedzie rekordowa liczba zawodników z Polski. Na co liczą?
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)