Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kasetowy boom. MP3 nie ma szans

0
Podziel się:

Stara, poczciwa kaseta magnetofonowa przeżywa prawdziwy renesans. Ostatnio w Zimbabwe powstała nawet fabryka je produkująca.

Kasetowy boom. MP3 nie ma szans
(Lgreen/CC/Wikipedia)
bETwqLTV

W afrykańskim kraju najpopularniejszym nośnikiem stała się kaseta magnetofonowa, która stanowi dla większości fanów szansę na dostęp do muzycznych nowości - donosi _ CNN. _

Amerykański serwis podkreśla, że sprzedaż jest tak dobra, że firma płytowa Diamond Records zdecydowała się otworzyć fabrykę kaset w stolicy kraju Harare.

Szef wytwórni podkreśla, że kasety są lepszym nośnikiem z punktu widzenia walki z piractwem. Płyty CD są natychmiast kopiowane. W przypadku kaset sprzedaż jest dużo lepsza. Ostatnio firma sprzedała ponad 10 tys. sztuk jednego z tytułów na kasecie. Na CD sprzedawało się niespełna 500 sztuk.

bETwqLTX
Zobacz także: Sony rezygnuje z kasetowych walkmanów (AP, ang.):

Oczywiście jedną z przyczyn kasetowego boomu jest fakt, że dręczeni kryzysem gospodarczym mieszkańcy kraju nie są w stanie pozwolić sobie na kupno odtwarzaczy CD czy MP3. Dzięki kasecie za równowartość 2 lub 3 dolarów mogą posłuchać ulubionych wykonawców.
_ CNN _ komentuje, że popularność kaset w Zimbabwe to jeden z symboli tego, jak bardzo opłakany jest stan gospodarki tego kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t136137.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/rezygnuja;z;singli;bo;sie;nie;sprzedaja,206,0,800718.html) Rezygnują z singli. Bo się nie sprzedają Wytwórnia Mercury, która wydaje m.in. albumy U2, The Killers i Arcade Fire, przestanie wydawać single na CD i winylu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t128273.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/rozrywkowy;potentat;ostrzega;akcje;w;dol,127,0,786815.html) Rozrywkowy potentat ostrzega. Akcje w dół Notowania brytyjskiej sieci sklepów z muzyką i multimediami spadły o 22 proc.
bETwqLUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)