Notowania

Kawiarnie Starbucks reanimują sprzedaż muzyki

W tym celu zreorganizowano dział odpowiedzialny za rozrywkę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przeżywający kłopoty Starbucks ogłosił - jak zwykle z wielkim hukiem - reorganizację swojego oddziału odpowiedzialnego za rozrywkę.

Stanowisko stracił szef tego wydziału, Ken Lombard, a na jego miejsce powołano dotychczasowego głównego technologa firmy, Chrisa Bruzzo. Lombard był od dawna krytykowany za to, że sprzedaż muzyki w sklepach Starbucksa jest niższa niż oczekiwana. Z firmy odeszło też kilku skonfliktowanych z nim menedżerów.

Rozrywkowy oddział Starbucksa odpowiedzialny jest za wybór muzyki, książek i innych towarów sprzedawanych w sklepach Starbucksa.

Zmiany nie kończą się jednak na wymianie prezesa. Starbucks przekaże zarząd nad firmą nagraniową Hear Music firmie Concord Music Group, z którą wspólnie ją założyli.

Reorganizacja pokazuje, jak dużą wagę przywiązuje Starbucks do sprzedaży muzyki. W ubiegłym roku firma podpisała umowę z Apple'em na podstawie której w 600 sklepach Starbucksa klienci zyskali dostęp do iTunes. Z czasem liczba ta ma się powiększać. Ponadto Starbucks zaoferuje swoim klientom specjalne weekendowe kupony, dzięki którym będą mogli pobrać z iTunes darmową muzykę i klipy wideo.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Logo ratunkowe Starbucksa ]( http://manager.money.pl/strategie/marketing_i_sprzedaz/artykul/logo;ratunkowe;starbucksa,195,0,338115.html )
* [ Public relations uratuje biznesplan? ]( http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/starbucks;-;public;relations;uratuje;biznesplan,176,0,330160.html )
* [ McDonald's zawalczy ze Starbucks o miliard dolarów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/mcdonalds;zawalczy;ze;starbucks;o;miliard;dolarow,83,0,313171.html )
* [ Kawa w butelkach zdobywa chiński rynek ]( http://manager.money.pl/styl/trunki/artykul/kawa;w;butelkach;zdobywa;chinski;rynek,123,0,284795.html )
* [ 100 kawiarni Starbucks w Polsce ]( http://manager.money.pl/news/artykul/100;kawiarni;starbucks;w;polsce,182,0,284086.html )
* [ Pierwsza kawiarnia Starbucks w Rosji ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/pierwsza;kawiarnia;starbucks;w;rosji,244,0,264948.html )
Tagi: starbucks, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz