Notowania

pomysł na biznes
08.05.2013 15:25

Kenia: Z pozostawionych na plaży klapek robią kolorowe żyrafy

Założycielka firmy Julie Church ma nadzieję, że towary te skłonią kupujących do zastanowienia się nad tym dlaczego powstały.

Podziel się
Dodaj komentarz
(geo_c/sxc.hu)

W jednym z warsztatów Nairobi z pozostawionych na plaży klapek i wyrzucanych przez morze gumowych śmieci powstają różnokolorowe żyrafy, słonie, guźce i inne zabawki.

Kenijska firma recyklingu Ocean Sole oczyszcza plaże z pozostawionych tam sandałów, klapek i gumowych przedmiotów wyrzucanych przez fale.

Z klapek pracownicy warsztatu wykonują około 100 różnych produktów. W 2008 roku firma wysłała do Rzymu sześciometrową żyrafę na wystawę w trakcie tygodnia mody.

Stare klapki, nierzadko wielokrotnie reperowane, są najpierw myte, następnie klejone przez rzemieślników. Z takiego _ surowca _ rzeźbione są zwierzęta, piaskowane i powtórnie myte.

Założycielka firmy Julie Church ma nadzieję, że towary te skłonią kupujących do zastanowienia się nad tym dlaczego powstały.

Czytaj więcej w Money.pl
Apple się przejadł? Słabe wyniki sprzedaży Zysk firmy netto w pierwszym kwartale wyniósł 9,5 miliarda dolarów. To o ponad dwa miliardy mniej niż rok wcześniej.
Miliardy złotych dla firm do wzięcia Warto korzystać, bo kolejna szansa na pieniądze z Brukseli może się pojawić dopiero w 2015 roku.
"Mam Pomysł na Biznes". Startuje konkurs Ruszyła piąta edycja konkursu na najlepszy biznesplan Mam Pomysł na Biznes w ramach programu Młodzi w Łodzi.
Tagi: pomysł na biznes, kenia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz