Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kfc
27.04.2012 14:21

KFC ukarane milionowym odszkodowaniem za zatrucie dziecka

Sąd nakazał firmie wypłatę 8 milionów dolarów australijskich rodzinie dziewczynki, która wskutek zatrucia kanapką z kurczakiem straciła mowę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(harry_nl/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Sąd w Nowej Południowej Walii skazał Kentucky Fried Chicken (KFC) na zapłacenie 8 milionów australijskich dolarów (8,3 mln USD) rodzinie dziewczynki, która doznała uszkodzenia mózgu w konsekwencji zatrucia się salmonellą w jednym z lokali tej firmy.

Dziewczynka z Sydney zatruła się w 2005 roku kanapką z kurczakiem i przez wiele miesięcy leżała w śpiączce. Miała wtedy siedem lat. Jest skazana na wózek inwalidzki i utraciła mowę.

Sędzia uznał, że KFC ponosi odpowiedzialność za zatrucie i nakazał wypłatę wspomnianego odszkodowania oraz zwrócenie rodzinie dziecka kosztów sądowych.

Firma KFC nie przyznaje się do odpowiedzialności i zapowiedziała już odwołanie.

Czytaj więcej w Money.pl
E.coli we Francji. To nie zabójczy szczep Bakteria E. coli w mięsie była powodem zatrucia się siedmiorga dzieci w Lille
Toksyny w occie zabiły 11 osób. Zatrutych 120 Kolejne zatrucie w Chinach. 11 osób nie żyje, 120 pozostałych zatruło się.
Turyści giną w Tajlandii. Dlaczego? Starsza para z Wielkiej Brytanii, turystki z Nowej Zelandii, USA, Francji i tajska przewodniczka zmarli mieście Chiang Mai na początku tego roku.
Tagi: kfc, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz