Notowania

praca w polsce
22.03.2013 15:17

KHW szuka prezesa. Startuje trzech kandydatów

To jedna z trzech największych spółek węglowych w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alexander Tarasov - Fotolia.com)

Trzy osoby kandydują na stanowisko prezesa Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) - poinformował jego rzecznik Wojciech Jaros. Dziś przedstawiciele rady nadzorczej holdingu otworzyli 25 kopert ze zgłoszeniami na stanowiska prezesa i jego trzech zastępców.

Wpłynęły one na konkurs, który wyłoni zarząd holdingu nowej kadencji.

Na stanowisko prezesa zarządu kandydują trzy osoby, na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiki i finansów - dziewięć, wiceprezesa ds. produkcji - pięć osób, a wiceprezesa ds. handlowo-rynkowych - cztery. Ze względów formalnych nie zostały zakwalifikowane cztery oferty. Rada nadzorcza będzie przeprowadzać rozmowy z kandydatami 3 i 4 kwietnia.

Swojego reprezentanta w nowym zarządzie wybrała już załoga firmy. Wiceprezesem ds. pracowniczych będzie inżynier z katowickiej kopalni Wujek Tadeusz Skotnicki. Stanowisko wiceprezesa ds. pracowniczych to jedyna funkcja w zarządzie tej należącej do Skarbu Państwa spółki, o której obsadzie decyduje ok. 18-tysięczna załoga w bezpośrednich wyborach. Obecnie zarządem KHW kieruje Roman Łój, który wcześniej był wiceprezesem firmy.

Katowicka Grupa Kapitałowa, skupiająca złożony z czterech kopalń Katowicki Holding Węglowy i kopalnię zależną Kazimierz Juliusz, to jedna z trzech największych spółek węglowych w Polsce. Specjalizuje się w wysokiej jakości węglu energetycznym, którego wytwarza ok. 12 mln ton rocznie. Ubiegły rok - według wstępnych danych - holding zakończył zyskiem netto w wysokości ok. 52 mln zł.

Postępowania kwalifikacyjne, które mają wyłonić zarządy nowej kadencji, prowadzone są obecnie także w dwóch innych górniczych spółkach, których właścicielem lub współwłaścicielem jest Skarb Państwa: Węglokoksie i Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Oceniają straty po pożarze w kopalni W kopalni zebrali się specjaliści spółki, którzy pracują nad optymalnym rozwiązaniem transportowania wydobywanego węgla z szybu do zakładu przeróbczego.
Górnicza spółka wypuści obligacje za miliard Rada nadzorcza Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) pozytywnie zaopiniowała program emisji obligacji, wartych w sumie ponad 1 mld zł.
Cięcia w Yahoo. "Rezygnujemy ze wszystkiego, co niepotrzebne" Taki pogląd wyraził Scott Thompson, prezes spółki. Jego zdaniem Yahoo powinno skupić się tylko na usługach i produktach, które przynoszą zysk. Po "obcięciu" 50 różnych usług, portal znów może zacząć rosnąć.
Tagi: praca w polsce, khw, business news, praca, strategie firm, kraj, manager, strategie, zarządzanie, czołówki, marketing i zarządzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, z rynku
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz