Notowania

rpa
12.02.2010 06:42

Kibice się boją i nie pojadą na Mundial?

Strach przed przestępczością to jedna z przyczyn słabej sprzedaży biletów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(johnthescone/CC/Flickr)

Jak mówi cytowana przez_ BBC _, Lael Bethlehem, szefowa agencji rozwoju Johannesburga - miasta, w którym rozegranych zostanie 15 meczów tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej - wysoki poziom przestępczości jest jednym z największych problemów południowoafrykańskiego miasta i organizatorów imprezy.

Jednak jej zdaniem opinia na ten temat została znacznie wyolbrzymiona. W efekcie fani z wielu krajów rezygnują z wyjazdów na mundial.

Brytyjski serwis przypomina, że 11 czerwca rozegrany zostanie mecz otwarcia imprezy między RPA a Meksykiem. Na cztery miesiące przed imprezą, bilety wciąż są dostępne. W sumie około miliona z trzech milionów wejściówek na mecze wciąż jest w sprzedaży.

Posłuchaj piosenki skomponowanej z okazji mistrzostw w RPA:

Zdaniem Bethlehem wysoki koszt wyprawy do RPA to także jedna z najważniejszych przyczyn, za sprawą których sprzedaż biletów nie idzie tak dobrze jak się spodziewano.

Organizatorzy mistrzostw przyznają, że jednym z największych wyzwań jest usprawnienie systemu transportowego. Bo jak pokazał rozgrywany w RPA Puchar Konfederacji wciąż jest wiele rzeczy do zrobienia. - _ Jesteśmy krajem rozwijającym się. Daleko nam do poziomu komunikacji, która funkcjonuje w Londynie czy Monachium _ - przyznaje Bethlehem.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Amerykański futbol na celowniku firm z Europy ]( http://manager.money.pl/news/artykul/amerykanski;futbol;na;celowniku;firm;z;europy,91,0,579163.html )
* [ 2,5 mln funtów na walkę o Mundial ]( http://manager.money.pl/news/artykul/2;5;mln;funtow;na;walke;o;mundial,208,0,569552.html )
Tagi: rpa, business news, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz