Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sport
07.07.2011 12:05

Kitesurfing czyli babski pomysł na biznes

Grupa polskich surferek postanowiła założyć szkołę pływania na desce z latawcem, prowadzoną tylko przez kobiety i głównie dla kobiet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kites’n’girls)

Surfing to było dla niej za mało. Dlatego do deski dołączyła latawiec i tym sposobem, od ośmiu lat Dominika Derżecka trenuje kitesurfing. Postanowiła też dyscyplinę popularyzować wśród kobiet, zakładając szkółkę dla pań.

W szkole pracuje 7 instruktorek. Trzy lata temu, kiedy powstawało Kites'n'Girls, ciężko było ze skompletowaniem załogi, dlatego podstawą były znajomości. Na siedzibę dziewczyny wybrały Hel, bo Zatoka Pucka to w Polsce najlepsze miejsce do tego rodzaju sportów. Wiatr na jeziorach jest zbyt nierówny i utrudnia to surfowanie. Tymczasem zatoka jest płytka, wieją tam regularne wiatry, nic tylko szaleć z deską i latawcem.

Szkolenia obejmują trzy poziomy zaawansowania. Każdy z poziomów to kilka godzin nauki. Za 2-godzinny wstęp, w grupie 2-4 osób trzeba zapłacić 190 zł. Za cały kurs na poziomie 1 trzeba zapłacić 470 zł, ale nauka trwa do skutku.

W Polsce sezon na kitesurfing trwa mniej więcej od maja do września. - _ A zimą organizujemy wyjazdy w cieplejsze miejsca świata. Mamy za sobą obozy kitesurfingowe w Republice Południowej Afryki, czy w Egipcie. Takie wyprawy odbywają się regularnie, co roku _ - dodaje Dominika Derżecka. W tym roku szkoła zaprasza na Wyspy Kanaryjskie. Za 3200 zł możemy przez 10 dni uczyć się surfowania na Lanzarote.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/69/t149061.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/surfing;to;malo;one;wola;z;latawcem;-;wygraj;kurs;kitesurfingu,124,0,866428.html) Surfing to mało, one wolą z latawcem - wygraj kurs kitesurfingu Szkołę Kites'n'Girls prowadzą same instruktorki. Oto dziewczyny, które z deską przeskakują fale.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t91096.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zimowa;olimpiada;2018;w;korei;poludniowej,7,0,867079.html) Zimowa Olimpiada 2018 w Korei Południowej Południowokoreańskie miasto Pyeongchang zostało wybrane gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Decyzję ogłosił prezes MKOL Jacques Rogge podczas obrad Komitetu w Durbanie.
Tagi: sport, business news, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz