Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bank
21.12.2012 19:12

Klienci Banku Millennium mają już dostęp do pieniędzy

To nie była klasyczna awaria. Powodem wyłączenia systemu była zbyt duża kumulacja operacji jego użytkowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RapidEye/iStockphoto)

Piątkowe problemy klientów z dostępem do pieniędzy już się zakończyły - powiedział rzecznik banku Wojciech Kaczorowski. Zaznaczył, że powodem wyłączenia systemu była zbyt duża kumulacja operacji jego użytkowników.

_ - To nie była klasyczna awaria, gdyż sami wyłączyliśmy funkcje operacyjne systemu. W piątek w godzinach rannych mieliśmy duże przeciążenie systemu, spowodowane prawdopodobnie przeciążeniem sieci teleinformatycznej. To jak na razie hipoteza i musi być jeszcze potwierdzona _ - powiedział Kaczorowski.

Oznacza to, że w tym samym czasie zbyt dużo klientów banku przeprowadzało operacje bankowe. _ - Od około 9.30 wyłączyliśmy część funkcjonalności systemu operacyjnego dla klientów, a więc bankowość internetową, mobilną, cześć operacji kartowych oraz bankomatowych. To, co funkcjonowało, to operacje prowadzone przez system z oddziałów _ - dodał rzecznik.

Jak tłumaczył, informatycy banku po zrestartowaniu systemu systematycznie go włączali i _ od około godz. 12.30 włączono już wszystko _.

Kaczorowski dodał, że w nocy z piątku na sobotę system ponownie zostanie sprawdzony. _ - Poinformowaliśmy już klientów, że dziś w nocy będziemy sprawdzali system i między 23.00 a północą nie będzie można wykonać operacji internetowych i mobilnych. Po północy system znów zacznie działać poprawnie _ - podkreślił.

Rzecznik Millennium zaznaczył, że klienci banku nie muszą obawiać się problemów z wypłatą pieniędzy lub dokonywania płatności w ciągu weekendu. _ To była przykra niespodzianka dla naszych klientów i bardzo ich za to przepraszamy. Taka sytuacja w weekend się nie powtórzy _ - zaznaczył Kaczorowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Bankierzy kradli pieniądze klientów? Wiele jednak wskazuje na to że przywłaszczona kwota może być większa i znacznie przekraczać 100 tys. złotych.
Przez oszustów polski bank stracił 32 mln zł Chodzi o oszustwo na kwotę ponad 32 mln zł - poinformowała dziś Komenda Stołeczna Policji.
Bezpańskie miliardy czekają na spadkobierców Nikt nie informuje rodzin zmarłych o tym, że mieli konto w danym banku i że są na nim jakieś pieniądze. Na spadkobierców w polskich bankach może czekać nawet dziesięć miliardów złotych.
Tagi: bank, business news, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz