Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
08.09.2015 11:07

Kłopoty Samsunga. Firma musi zwolnić 10 procent kadry z centrali, przez Apple

Z liczącej prawie 10 tysięcy pracowników centrali w koreańskim Suwon, zwolnionych zostanie około tysiąca osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(samsung.com)

Największy na świecie producent smartfonów ostro traci udziały w rynku przez coraz mocniejszą konkurencję ze strony amerykańskiego Apple. Firma musi zwolnić 10 procent kadry ze swojej centrali.

To oznacza, że z liczącej prawie 10 tysięcy pracowników centrali w koreańskim Suwon, zwolnionych zostanie około tysiąca osób. Jak podaje południowokoreański dziennik "Korea Economic Daily", redukcje będą przeprowadzone w departamentach: human resources, public relations i finansowym. Na tym nie koniec - firma planuje też cięcie niektórych wydatków w 2016 roku.

Sytuacja Samsunga nie wygląda ciekawie - jego smartfony Galaxy nie wywarły na klientach większego wrażenia, spółka notuje spadki sprzedaży już od 5 miesięcy z rzędu. Jej wartość rynkowa spadła od kwietnia o ponad 40 miliardów dolarów.

Udział południowokoreańskiego giganta w globalnym rynku smartfonów był mniejszy w drugim kwartale 2015 r. o ponad 3 proc. Samsung przestał też być czołowym sprzedawcą smartfonów w Chinach, które są największym na świecie rynkiem dla telefonów komórkowych.

W 2014 r. sprzedaż Samsunga wyniosła 206,2 biliona wonów (równowartość 171 mld dolarów). Analitycy szacują, że w 2015 r. wynik ten będzie gorszy, a sprzedaż może wynieść 200,6 biliona wonów.

Zobacz też: * *Zamiast tworzyć własne produkty, polskie firmy korzystają z technologii zachodnich koncernów

Tagi: business news, manager, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz