Notowania

tottenham
03.04.2011 07:31

Koguty znów na plusie. Dzięki pucharom

Londyński klub Tottenham Hotspur Football Club znów notuje zyski. Powód? Sukcesy w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(inkiboo/CC/Flickr)

W drugiej połowie 2010 roku klub zanotował zysk przed opodatkowaniem w wysokości 4,2 mln funtów. W analogicznym okresie roku 2009 klub miał stratę w wysokości 8,3 mln funtów - donosi _ BBC _. Obroty urosły o 49 proc. doZ poziomu 79 mln funtów.

Z wyników klubu zadowolony jest jego prezes Daniel Levy. Udało się je wypracować mimo tego, że urosły koszty związane z posiadaniem liczniejszego zespołu. Pomogła m.in. większa o 22 proc. sprzedaż klubowych pamiątek.

Zobacz w akcji Garetha Bale'a - najlepszego piłkarza Tottenhamu:

Brytyjski serwis podkreśla, że popularne Koguty powróciły do najbardziej elitarnych rozgrywek klubowych w Europie po 48 latach. Klub zakwalifikował się do Ligi Mistrzów, bo ukończył na czwartym miejscu rozgrywki angielskiej Premier League.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/205/131789_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/ludzie-rozrywka/finansowa-lige-mistrzow-wygrywaja-real-madryt-i-fc-barcelona,0,771471.html) Finansową Ligę Mistrzów wygrywają Real Madryt i FC Barcelona To najbogatsze kluby piłkarskie świata, ale to Anglicy rządzą rankingiem Football Money League. Madryt zarobił ponad 38 mln euro więcej niż w poprzednim sezonie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t85983.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/tottenham;hotspur;ma;nowego;sponsora;za;5;mln;funtow,193,0,656833.html) Tottenham Hotspur ma nowego sponsora za 5 mln funtów Został nim bank i jednocześnie firma zarządzająca Investec.
Tagi: tottenham, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz