Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koleje w polsce
25.01.2015 09:49

Koleje w Polsce. Automaty zapowiadają pociągi na Dworcu Centralnym

Na Dworcu Centralnym automat całkowicie przejmie zapowiadanie pociągów w połowie roku. Megafoniści mają się zająć nadzorowaniem systemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Danuta Matloch/REPORTER)

Automaty powoli wypierają ludzi. Na Dworcu Centralnym w Warszawie rozpoczęły się testy nowego systemu zapowiedzi. Megafonistki zostały częściowo zastąpione przez syntezatory mowy. Wcześniej podobne urządzenia były już testowane na innych dworcach.

Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec przyznaje, że automatów będzie coraz więcej. Dotychczas testowano je między innymi na Dolnym Śląsku i w Poznaniu.

Kilka lat temu podobny system zamontowano także na stacjach Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia. Wiele komunikatów wprowadzało jednak pasażerów w błąd. Wkrótce Polskie Linie Kolejowe otrzymały od Urzędu Transportu Kolejowego karę za dezinformawanie podróżnych. Muszą zapłacić 450 tysięcy złotych. Kolejarze odwoływali się od tego orzeczenia, ale bez skutku.

Na Dworcu Centralnym automat całkowicie przejmie zapowiadanie pociągów w połowie roku. Megafoniści mają się zająć nadzorowaniem systemu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: koleje w polsce, automat, business news, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, zarządzanie, z rynku, najważniejsze, marketing i zarządzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz