Notowania

new
21.01.2010 06:00

Kolejna gazeta chce pieniędzy za czytanie w internecie

New York Times: Od 2011 trzeba będzie płacić za teksty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mlcastle/cc/flickr)

*Czytelnicy New York Timesa będą musieli płacić za dostęp do jego internetowej wersji. Od 2011 część artykułów będzie płatna. *
Według BBC, internauci za darmo będą mogli przejrzeć tylko niektóre artykuły. Podobny model wprowadził już Financial Times w Wielkiej Brytanii. Na razie NYT nie określił jeszcze jakie będą proporcje między zasobami płatnymi a darmowymi.

Gazeta już próbowała wprowadzić subskrypcję w 1995 roku. Ale wtedy nie udało się uzbierać dostatecznej liczby chętnych. Dotychczasowe próby dużych wydawnictw, które chciały wprowadzenia opłat za dostęp do treści online, nie powiodły się.

Nowojorski świat mediów, który z powodu kryzysu walczy z poważnymi problemami, ma nadzieję, że darmowy dostęp do treści online zostanie ostatecznie przełamany, kiedy wiodące na rynku wydawnictwa wprowadzą opłaty za dostęp do swoich treści w internecie. Spekuluje się, że po przyłączeniu się do akcji pozostałych wydawnictw, czytelnikowi nie pozostanie nic innego, jak płacić.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: new, york, times, płatny, internet, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz