Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny chętny na Opla. To dostawca części

0
Podziel się:

Austriacko-kanadyjska Magna chce zainwestować w niemiecką firmę.

Kolejny chętny na Opla. To dostawca części
(PAP/EPA)

Niemcy szukają ratunku dla upadającego opla. Może on nadejść ze strony firmy Magna, dostawcy części samochodowych - pisze Reuters.

Taką informację przekazał Karl-Theodor zu Guttenberg, niemiecki minister gospodarki. Stwierdził w wywiadzie dla magazynu Der Spiegel, że Magna jest potencjalnym inwestorem, ale jej możliwości i intencje muszą być jeszcze sprawdzone.

Władze Niemiec rozpoczną negocjacje z Magną na początku przyszłego tygodnia. Obok dostawcy części jest jeszcze kilka firm, które są zainteresowane inwestycją w niemiecki koncern.

Niemiecki rząd bierze udział w poszukiwaniu partnera dla Opla, ponieważ jego właściciel General Motors popadł w tarapaty finansowe i chce nawet sprzedać dużą część udziałów Opla niemieckim podatnikom. Ma nadzieję, że w ten sposób Opel otrzyma 3,3 miliardy euro wparcia - informuje Reuters.

Szef GM twierdzi, że jest już sześciu potencjalnych kupców chętnych nabyć udziały niemieckiej części koncernu. Wiadomo jednak, że negocjacje nie będa łatwe, bo kondycja Opla jest bardzo słaba.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)