Notowania

Przejdź na
intel
10.08.2009 06:30

Komisja Europejska przesadziła z karą dla Intela

Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich przyznał rację amerykańskiemu koncernowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich Nikiforos Diamanduros (na zdjęciu) przyznał rację amerykańskiemu koncernowi.

Rekordowa kara 1,06 miliarda euro, jaką w maju Komisja Europejska ukarała Intel za praktyki monopolistyczne jest niesłuszna. Takie jest stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, do którego zwrócił się amerykański koncern - pisze Daily Telegraph. Intel odwołał się też od decyzji Komisji.

Intelowi zarzucono też, że płacił producentom za wstrzymywanie, bądź opóźnianie, wprowadzania na rynek komputerów z procesorami AMD.
Neelie Kroes, komisarz ds. konkurencji podkreślała wówczas, że Intel nielegalnie udzielał rabatów producentom komputerów Acer, Dell, HP, Lenovo i NEC - w zamian za wyłączność w zaopatrywaniu ich w procesory. Zdaniem Kroes Intel szkodził milionom europejskich konsumentów, rozmyślnie blokując konkurencji dostęp do rynku.

Co prawda - jak podkreśla Daily Telegraph - decyzja Rzecznika nie jest dla Komisji wiążąca, ponieważ jest to instytucja doradcza, jednak może zwrócić KE uwagę na fakt, że jej decyzje podejmowane są zbyt pochopnie.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: intel, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz