Notowania

rynek motoryzacyjny
04.01.2013 21:57

Koncern Daimler odnotował w 2012 roku nowy rekord sprzedaży

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował, że w ubiegłym roku odnotował swój kolejny rekord sprzedaży samochodów osobowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(daimler)

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował, że w ubiegłym roku odnotował swój kolejny rekord sprzedaży samochodów osobowych, dostarczając odbiorcom łącznie 1,424 mln pojazdów marek Mercedes-Benz, Smart i Maybach.

W porównaniu z rokiem 2011 oznacza to wzrost o 4,5 proc. Koncern liczy na zwiększenie sprzedaży także w roku bieżącym, ale konkretnej prognozy nie podał. Samochodów Mercedes-Benz sprzedano w ubiegłym roku 1,32 mln sztuk, czyli również więcej niż kiedykolwiek. Wzrost wyniósł tutaj 4,7 proc.

Ubiegłoroczny zbyt samochodów Smart wyniósł około 104 tys. egzemplarzy, o 1,7 proc. więcej niż w roku 2011. W roku ubiegłym odbiorcom dostarczono 234 limuzyny Maybach, co oznacza wzrost o 12 proc. W grudniu 2012 roku ich produkcję definitywnie zakończono.

Czytaj więcej o motoryzacji na świecie w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: rynek motoryzacyjny, daimler, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz