Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prasa
17.12.2012 08:41

Koniec internetowej gazety The Daily

Należący do koncernu medialnego Ruperta Murdocha dziennik przynosił zbyt duże straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The Daily)

Od tego tygodnia nie ukazuje się już internetowa gazeta The Daily. Należący do koncernu medialnego Ruperta Murdocha dziennik przynosił zbyt duże straty.

Był to spory medialny eksperyment, który się nie powiódł. The Daily ukazywał się przez niecałe dwa lata. Był gazetą płatną, dostępną wyłącznie na tablety i smartfony. To był błąd - uważa Henry Blodget z portalu The Business Insider. _ _

_ - Nigdy nie rozumiałem tego pomysłu, bo przecież ludzie korzystają z internetu w komputerach stacjonarnych czy telewizorach. Takie ograniczenie nie miało sensu _ - powiedział.

Cyfrową gazetę the The Daily kupowało sto tysięcy ludzi. Straty sięgały 30 milionów dolarów rocznie. Ostatni numer ukazał się w sobotę.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Tak wygląda nowa kampania Allegro Największy portal aukcyjny ruszył z wiosenną ofensywą. _ Wejdź do świata mody _ - takie hasło towarzyszy tegorocznej kampanii reklamowej.
Internautów już nie przybywa. Co teraz? Dziś co tydzień zakupy w sieci robi 31 procent polskich internautów. W Europie większy odsetek jest tylko w Wielkiej Brytanii - 40 procent - i Niemczech - 35 procent.
Z rynku zniknie Financial Times. Dlaczego? Niemiecki dziennik gospodarczy "Financial Times Deutschland" ("FTD") zostanie zamknięty. Ostatnie wydanie gazety ukaże się 7 grudnia.
Tagi: prasa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes, czołówki, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz