Notowania

Przejdź na
indie
13.09.2009 08:10

Koniec strajku indyjskich pilotów

Każdy dzień protestu przynosił firmie Jet Airways straty rzędu 8 milionów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BeReal/CC/Flickr)

*Piloci indyjskiej linii lotniczej Jet Airways wracają dziś do pracy. Jednocześnie władze linii lotniczej wycofały wymówienia pilotom - działaczom związku zawodowego zwolnionym wcześniej. *

Tym samym zakończył się największy w ostatnich latach kryzys w lotnictwie cywilnym w Indiach, którego skutki odczuło kilkadziesiąt tysięcy pasażerów.

* [ Chaos na indyjskich lotniskach. Przez strajk pilotów ]( http://news.money.pl/artykul/chaos;na;indyjskich;lotniskach;przez;strajk;pilotow,96,0,529760.html )
* [ ]( http://manager.money.pl/news/artykul/indie;drugi;dzien;strajku;pilotow;wiele;lotow;odwolanych,26,0,530458.html ) [ Indie: Drugi dzień strajku pilotów. Wiele lotów odwołanych ]( http://manager.money.pl/news/artykul/indie;drugi;dzien;strajku;pilotow;wiele;lotow;odwolanych,26,0,530458.html )

Przyczyną kryzysu był konflikt dotyczący powołania w liniach lotniczych Jet Airways związku zawodowego pilotów. Zarząd firmy nie godził się na istnienie związku i zwolnił z pracy jego organizatorów. Wywołało to protest pilotów, który od wtorku przybrał formę niestawienia się do pracy i przedstawiania przez pilotów zwolnień lekarskich. W ciągu ostatnich pięciu dni Jet Airways musiał z powodu protestu odwołać niemal tysiąc rejsów krajowych i zagranicznych.

Każdy dzień protestu przynosił firmie straty rzędu 8 milionów dolarów. W wyniku porozumienia zawartego ostatniej nocy piloci powracają dzisiaj do pracy, zwolnienia zostają wycofane, a sprawą powołania związku zawodowego zajmą się niezależne instytucje, które określą, czy statut nowego związku jest zgodny z indyjskimi przepisami dotyczącymi ruchu związkowego.

Tagi: indie, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz