Notowania

Przejdź na
ożywienie
21.08.2013 16:25

Koniec wakacji oznacza ożywienie gospodarcze?

Zbliżający się rok akademicki może wpłynąć na poprawę w polskiej gospodarce. Ale nie dla wszystkich branż będzie to korzystne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Herchaft/Reporter)

Zbliżający się rok akademicki może wpłynąć na poprawę w polskiej gospodarce. Gorzej będzie miała się branża turystyczna czy spożywcza, na większe przychody może liczyć sektor edukacyjny.

Członek zarządu TMS Brokers Marek Wołos uważa, że kończące się wakacje oznaczają ożywienie w wielu branżach.

- _ Myślę, że na tym korzysta handel. To, że się zbliża początek roku szkolnego, że rozpoczyna się szkoła, powoduje, że więcej wydajemy na różnego rodzaju dobra z tym związane. Zaczyna się też jesień, sezonowość zbiorów, przygotowanie do sezonu zimowego powoduje też zwiększoną podaż _ - mówi ekspert.

W opinii eksperta początek roku szkolnego, a miesiąc później akademickiego pozytywnie wpłynie na polską gospodarkę.

- _ Wydaje mi się, że wejdziemy teraz w taki dość stabilny okres, kiedy zakupy konsumentów i sprzedaż detaliczna będą rosły, ale dość stopniowo _ - mówi Wołos.

Ekspert przestrzega jednak przed przecenianiem wpływu poszczególnych sektorów gospodarki na wzrost gospodarczy Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Polską gospodarkę czeka ożywienie? Trzeci kwartał w gospodarce będzie lepszy niż drugi, ale skala poprawy będzie nieduża - powiedział członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski.
Przedsiębiorcy nie wierzą w poprawę koniunktury W trzecim kwartale tego roku wzrost popytu będzie niewielki - wynika z ankiety przeprowadzonej przez NBP wśród menedżerów.
Turystyka w Polsce. 7 procent więcej... _ Polska pięknieje i dostrzegają to zarówno jej mieszkańcy, jak i turyści zagraniczni, a my mamy wymierne efekty gospodarcze _.
Tagi: ożywienie, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz