Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec walki. Muszą sprzedać lotniska

0
Podziel się:

Operator największych brytyjskich lotnisk musi sprzedać podlondyńskie Stansted lub porty w Glasgow lub Edynburgu.

Koniec walki. Muszą sprzedać lotniska
(AlexanderNovikov/iStockphoto)

Firma BAA otrzymała takie zalecenie już w 2009 r. Wówczas urząd ds. konkurencji stwierdził, że operator musi sprzedać trzy z siedmiu posiadanych na Wyspach lotnisk. Od tamtej pory właściciela zmieniło jedynie lotnisko w Gatwick. BAA podjęła szereg kroków prawnych, by zmienić werdykt.

Komisja zajmująca się konkurencją na brytyjskim rynku stwierdziła jednak, że wcześniejsza decyzja była _ w pełni uzasadniona . Opublikuje ostateczny werdykt w maju lub czerwcu - zapowiada BBC _.

Przedstawiciele nadzoru uważają, że jako pierwsze powinno zostać sprzedane londyńskie Stansted, bo obsługuje najwięcej pasażerów. W dalszej kolejności sprzedany miałby być jeden ze szkockich portów.

Zobacz także: Lotnisko Gatwick zmieniło właściciela (ITN News, ang.):

Firma z hiszpańskim kapitałem w tej chwili jest odpowiedzialna za funkcjonowanie lotnisk: Heathrow, Southampton, Aberdeen, Stansted, Glasgow i Edynburgu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t97591.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/stracili;24;miliony;funtow;przez;pogode,193,0,752065.html) Stracili 24 miliony funtów. Przez pogodę Zła pogoda będzie kosztować BAA - operatora brytyjskich lotnisk - 24 miliony funtów. Kolejne linie odmawiają wypłat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t115741.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wiekszy;ruch;w;cargo;wzrost;o;14;proc;,135,0,787079.html) Większy ruch w Cargo. Wzrost o 14 proc. Lotniska w 2010 r. odprawiły prawie 81 tys. ton przesyłek cargo oraz poczty.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)