Notowania

facebook
23.11.2009 06:24

Koniec ze sprzedażą przyjaciół w sieci?

Facebook grozi serwisowi, który sprzedaje znajomych użytkownikom portali społecznościowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monkeybusinessimages/<br>iStockphoto)

Facebook zagroził procesem serwisowi USocial*, który sprzedaje _ znajomych _ użytkownikom portali społecznościowych.*

Jak informuje portal BBC NEWS Facebook twierdzi, że USocial narusza jego prawa, m.in. wysyłając spam i zdobywając przy pomocy narzędzi internetowych informacje o profilach użytkowników. USocial nie zgadza się z zarzutami.

Facebook ma na całym świecie około 250 milionów użytkowników.
Przedstawiciele Facebook'a oficjalnie zażądali od USocial, aby firm przestała pomagać użytkownikom portalu w łamaniu jego prawa. Chodzi m.in.o zarabiania na profilach.

W odpowiedzi USocial zgodził się na zmiany w swoich działaniach, ale zapowiedział, że nie będzie zupełnie likwidować proponowanych usług.

Klienci USocial korzystają z usług firmy, żeby zdobywać znajomych w serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Mechanizm jest prosty: za odpowiednią kwotę grono naszych _ znajomych _ znacznie się poszerza. Np. w przypadku Twittera kontakty można kupować w pakietach. Za tysiąc _ osób _ trzeba zapłacić 53 funty brytyjskie (ponad 240 zł) .

W odpowiedzi na groźby USocial zapowiedział, że wykasuje zebrane dotąd informacje dotyczące loginów użytkowników i skończy z szeroką ofertą sprzedaży znajomych na Facebook'a. Przedstawiciele firmy zastrzegli przy tym jednak, że _ istnieje możliwość _ wznowienia usług w przyszłości. Ale w takim przypadku uprzedzą Facebook'a.

* [ Dookoła świata z Volvo na Facebooku ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/dookola;swiata;z;volvo;na;facebooku,97,0,558945.html )
* [ Najbardziej czasochłonne witryny we wrześniu ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/najbardziej;czasochlonne;witryny;we;wrzesniu,19,0,556563.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: facebook, portal, business news, giełda, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, manager, media, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz