Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
port
02.03.2011 06:04

Kontenerowy gigant chce miliardów

Największy na świecie operator terminali kontenerowych chce wejść na giełdę w Singapurze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(anaulin/CC/Flickr)

Hutchison Whampoa, największy na świecie operator terminali kontenerowych, zamierza pozyskać od inwestorów 5,8 mld dolarów.

Firma będzie sprzedawać udziały w Hutchison Port Holdings Trust, który zarządza dwoma największymi na świecie portami kontenerowymi w Hongkongu i Shenzen - donosi_ BBC _.

Hutchison Whampoa jest dziś kontrolowana przez miliardera z Hongkongu Li Ka-shinga. Sprzedaż udziałów wartych 5,8 mld dolarów byłaby największym debiutem na giełdzie w Singapurze.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t110405.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/port;w;gdyni;wyda;pol;mld;zl;na;inwestycje,179,0,783795.html) Port w Gdyni wyda pół mld zł na inwestycje Do największych inwestycji należy rozbudowa infrastruktury portowej do obsługi statków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t22019.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zegluga;przez;kanal;sueski;niezagrozona,48,0,763184.html) Żegluga przez Kanał Sueski niezagrożona Nie działa za to egipska giełda i szkoły, a banki są zamknięte już trzeci dzień z rzędu.
Tagi: port, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz