Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo w polsce
16.07.2012 12:01

Kontrakty menedżerskie w kopalniach. Rząd ujawnia plan

Członkowie zarządów spółek węglowych, nadzorowanych przez resort gospodarki, będą zatrudnieni na kontraktach menedżerskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

_ - Członkowie zarządów spółek węglowych, nadzorowanych przez resort gospodarki, będą zatrudnieni na kontraktach menedżerskich, zamiast - jak dotąd - zgodnie z unormowaniami tzw. ustawy kominowej _- poinformował wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Jak powiedział wiceminister odpowiadający w resorcie za sprawy górnictwa, w nowej formule szefowie spółek węglowych mogą zarobić około trzykrotnie więcej niż wcześniej.

Umowy menedżerskie wprowadzono już w Kompanii Węglowej, przygotowuje się do tego Węglokoks i Katowicki Holding Węglowy._ - Wszystkie spółki przygotowują się do zmiany sposobu wynagradzania menedżerów. Chodzi przede wszystkim o to, aby było to ich jedyne źródło dochodu _ - powiedział wiceminister.

Jego zdaniem praca na kontraktach wpływa też na świadomość osób zarządzających. _ - Za bardzo dobre pieniądze odpowiedzialność i chęć do pracy są zdecydowanie większe _ - dodał.

Tomczykiewicz przypomniał, że minister skarbu przygotowuje ustawę, która ma znieść ustawę kominową. _ - Wydaje się, że kominówki nie służą dobrze przede wszystkim zarządzanym firmom _ - ocenił.

Ustawa kominowa ogranicza pensje menedżerów w spółkach Skarbu Państwa do sześciokrotności średniego wynagrodzenia. Obecnie jest to ok. 20 tys. zł miesięcznie.

Jako pierwsza ze śląskich spółek węglowych od ustawy kominowej odeszła Jastrzębska Spółka Węglowa, która po debiucie giełdowym w połowie zeszłego roku przestała podlegać tym regulacjom.

Czytaj więcej w Money.pl
Zapowiadają strajk w spółce z GPW. Jest data Dwugodzinne strajki - na każdej zmianie - zmierzają 6 lipca przeprowadzić związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Inwestują na potęgę. W tym roku 3,5 mld zł Spółki węglowe planują w tym roku inwestycje o łącznej wartości ok. 3,5 mld zł.
Tagi: górnictwo w polsce, kopalnia, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz