Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
renault
24.01.2011 06:11

Kontratak w aferze szpiegowskiej Renault

Zwolnieni menedżerowie francuskiego koncernu zapowiadają walkę o oczyszczenie z zarzutów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alan_D/CC/Flickr)

Zwolnieni menedżerowie francuskiego koncernu zapowiadają walkę o oczyszczenie z zarzutów.

W styczniu firma zwolniła trójkę dyrektorów podejrzanych o udział w aferze związanej z przeciekiem informacji na temat programu budowy aut elektrycznych.

Teraz Michel Balthazard i jego dwaj koledzy zamierzają walczyć w sądzie o swoje dobre imię i chcą, by służby wskazały osoby, które ich zdaniem niesłusznie oskarżyły zwolnionych o korupcję - donosi _ BBC _.

Chiny zaprzeczają podejrzeniom o związki z aferą (Euronews, ang.):

Balthazard i jego kolega Betrand Rochette złożyli już skargi we francuskiej prokuraturze. Pierwsza skarga dotyczy ustalenia tożsamości, które doniosły na menedżerów. Druga dotyczy sposobu w jaki zwolniono menedżerów.

Francuskie media spekulują, że badane są m.in. związki bohaterów afery z firmami z Chin.Na razie Renault nie wymieniło z nazwy żadnej firmy, ani kraju, które mogłyby być wymieniane w kontekście afery. Organy prokuratorskie muszą teraz zdecydować, czy zostanie wszczęte postępowanie na podstawie skarg zwolnionych dyrektorów koncernu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t40182.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/giganci;znad;sekwany;szybciej;oddaja;pomoc,155,0,675227.html) Giganci znad Sekwany szybciej oddają pomoc Renault i Peugeot oddały po miliardzie euro rządowej pomocy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t87608.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/koncerny;motoryzacyjne;notuja;rekordowe;zyski,210,0,670418.html) Koncerny motoryzacyjne notują rekordowe zyski Dobre wyniki osiągnęli również amerykańscy producenci samochodów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t75486.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/koncerny;samochodowe;chca;zainwestowac;w;polsce;1;2;mld;euro,26,0,645146.html) Koncerny samochodowe chcą zainwestować w Polsce 1,2 mld euro Aż 25 projektów negocjuje z inwestorami Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
Tagi: renault, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, gospodarka światowa, moto
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz