Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kontrola na lotniskach. USA zarządza podniesienie jej jakości

Jest to reakcja na niepokojące wyniki testów przeprowadzonych przez służby bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Nivens/Shutterstock)

Szef resortu bezpieczeństwa narodowego USA Jeh Johnson zarządził wzmocnienie systemu kontroli pasażerów na amerykańskich lotniskach. Media podkreślają, że jest to reakcja na niepokojące wyniki testów przeprowadzonych przez służby bezpieczeństwa.

Johnson poinformował także, że zlecił szkolenia dla pracowników ochrony portów lotniczych i testy urządzeń wykorzystywanych do wykrywania niebezpiecznych przyrządów i materiałów.

Zapowiedział też dalsze kontrole dokonywane przez tajnych agentów służb. Szef resortu bezpieczeństwa narodowego odmówił jednak podania szczegółowych informacji na temat nieprawidłowości wykrytych na lotniskach. Zaznaczył, że są to tajne informacje.

Telewizja ABC News podała natomiast, że pracownicy kontroli lotniskowej nie wykryli przy agentach zabronionych narzędzi, w tym broni, w 67 na 70 przypadków. Testy w ostatnim czasie zostały przeprowadzone na różnych lotniskach - podała telewizja powołując się na raport inspektora generalnego ministerstwa bezpieczeństwa narodowego.

Podczas jednego z nich biorący udział w tajnej akcji agent został zatrzymany przez służby lotniskowe po tym jak bramka będąca m.in. wykrywaczem metalu ostrzegła, że ma przy sobie niedozwolone materiały.

Jednak podczas przeszukania pracownikom ochrony portu lotniczego nie udało się znaleźć przy nim atrapy bomby, którą miał przytwierdzoną do pleców.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarm amerykańśkich służb. Możliwy atak! Zaostrzone kontrole na Europejskich lotniskach w związku z możliwym atakiem terrorystycznym.
Wybrali najlepszy port lotniczy w Europie Skytrax ocenia ponad 550 portów lotnicznych i szereg elementów związanych z transportem lotniczym.
Wielka afera w USA. Usterka w 34 milionach aut Niewielka usterka może sporo kosztować japońskiego producenta poduszek powietrznych.
Zatoka Perska zagrożona? Obama obiecuje Prezydent Stanów Zjednoczonych zapewnił w czwartek, że Waszyngton będzie wspierać państwa Zatoki Perskiej w obliczu zagrożeń zewnętrznych.
Tagi: bezpieczeństwo na lotniskach, lotniska, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prawo, najważniejsze, wiadmości, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz