Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korea
04.12.2009 11:48

Koreańczycy palą w proteście banknoty

W ten sposób protestują przeciwko reformie walutowej ogłoszonej przez rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(simonhn/CC/Flickr)

Tak obywatele Korei Północnej protestują przeciwko ogłoszonej przez rząd reformie walutowej.

Uważane obecnie za bezwartościowe banknoty pali się w dwóch różnych punktach Hamhyngu - drugiego największego miasta Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

W ramach reformy 100 starych wonów wymienianych jest na 1 nowy, ale na razie tylko do kwoty 100 tys. starych wonów na gospodarstwo domowe oraz dodatkowo po 50 tys. na jednego członka rodziny. Pozostałe pieniądze mają być deponowane w państwowych bankach.

Informator Daily NK powiedział, że na uczelni w Hamhyngu pojawiły się napisy na ścianach i ulotki, skierowane przeciwko północnokoreańskiemu przywódcy Kim Dzong Ilowi - co jest ewenementem w państwie, stanowiącym najsurowszą na kuli ziemskiej dyktaturę totalitarną.

Jak pisze agencja Associated Press, celem najbardziej drastycznej od 50 lat wymiany północnokoreańskich pieniędzy jest zdławienie gwałtownej inflacji oraz ograniczenie dochodów rozwijającego się handlu ulicznego.

Tagi: korea, północna, banknoty, palenie, denominacja, reforma, waluta, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz