Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korea
22.03.2010 08:42

Koreańczycy szykują nam rewolucję w komórkach?

Do wejścia na nasz rynek szykują się telekomunikacyjni giganci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Extra Ketchup/CC/Flickr)

Do wejścia na polski rynek szykują się dwaj koreańscy potentaci telekomunikacyjni. Niewykluczone, że zaostrzy się konkurencja na rynku szybkiego, szerokopasmowego internetu i mobilnej telewizji.

To idealny moment na inwestycje w tej branży, bo na sprzedaż są obecnie Polkomtel i P4 - donosi _ Puls Biznesu. _

Do podboju polskiego rynku szykują się dwaj koreańscy operatorzy - Korea Telecom oraz SK Telecom. Nie chcą budować sieci od podstaw, ale przejąć i rozwinąć dorobek działających już polskich operatorów komórkowych.

Jak donosi dziennik, rozmowy w sprawie transakcji są obecnie na wstępnym etapie. Chodzi o kupno części udziałów lub stworzenie joint venture.

_ - Korea Telecom i SK Telecom są zainteresowane wejściem na rynek telefonii komórkowej w Polsce - _potwierdza Byung–Chul Won, dyrektor Polskiego Biura Przedstawicielskiego koreańskiego Eximbanku, który wspiera finansowo koreańskie firmy inwestujące w Polsce. Dodaje jednak, że przedstawiciele obydwu firm rozpoczną działalność w Polsce, jeśli znajdą odpowiednich partnerów.

Warto przypomnieć, że koreańska firma była już obecna w Polsce w latach 90. Wtedy miała prawie jedną trzecią udziałów w spółce Telepage, która obsługiwała system komunikacji pagerowej.

Natomiast SK Telecom jest zainteresowany wejściem na rynek telefonii komórkowej w Polsce, a zwłaszcza - w połączeniu z internetem. Według dziennika, firma ta może być operatorem lub dostarczyć polskiemu partnerowi technologię.

Tagi: korea, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz