Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
droga krzyżowa
22.04.2011 13:48

Korporacyjna droga krzyżowa

- Pracownicy korporacji często są traktowani jak trybiki w maszynie. Ten happening ma przypomnieć, że mają swoje sumienie, wrażliwość i emocje - mówi duszpasterz ludzi biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Loozrboy/CC/FLickr)

*Nietypową - korporacyjną drogę krzyżową urządził w Wielki Piątek w Krakowie duszpasterz ludzi biznesu ks. Jacek Stryczek. *

Na parterze biurowca Nowego Herbewa stanęło pięć manekinów, które zamiast garsonek i marynarek charakterystycznych dla służbowego ubioru miały na sobie sztywne płachty szarego papieru. Między zwojami apaszek i pod krawatami ukryte były krzyżyki.

- _ Pracownicy korporacji często są traktowani i sami czują się jak trybiki w maszynie, ten happening ma przypomnieć, że w firmach są ludzie, którzy mają swoje sumienie, wrażliwość i emocje. Wielu z nich to osoby wierzące, mają krzyżyki czy różaniec w torebce _ - mówił dziennikarzom ks. Jacek Stryczek.

Duchowny podkreślił, że nie zamierzał przychodzić do biurowca z krzyżem w ręku. - _ Nie chodziło o manifestowanie wiary i narzucanie jakichś rozwiązań. Chciałem tylko zaznaczyć, że widzę w pracownikach korporacji prawdziwych ludzi _ - dodał.

Tekst rozważań do korporacyjnej drogi krzyżowej został umieszczony w Internecie. Znalazły się w nim pytania m. in. o reguły obowiązujące w korporacjach, porażki i sukcesy w biznesie, o przyjaźń i okazywanie uczuć wobec cierpiących i przegranych, o jakość pracy i sens robienia kariery.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t137932.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/20;osob;na;krzyzach;kosciol;przeciw,25,0,816921.html) 20 osób na krzyżach. Kościół przeciw Rytuał, krytykowany przez Kościół katolicki w tym kraju, zdaniem ukrzyżowanych jest świadectwem wiary.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t93675.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielkanocny;indeks;money;pl;stac;nas;na;8075;jajek,183,0,814519.html) Wielkanocny indeks Money.pl: Stać nas na 8075 jajek To dwanaście razy więcej niż w połowie lat 50. ubiegłego wieku i ponad trzy razy tyle co w 1995 roku.
Tagi: droga krzyżowa, droga, business news, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz