Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraft
10.02.2010 13:23

Kraft przeniesie fabrykę Cadbury do Polski

Koncern zamknie zakłady w Wielkiej Brytanii, gdyż utrzymanie tam produkcji nie opłaca się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(computerjoe/CC/Flickr)


Nowy właściciel Cadbury - amerykański koncern Kraft - podtrzymał plany zamknięcia zakładów w Somerdale w Keynsham pod Bristolem i przeniesienia produkcji do Polski, co ma nastąpić do końca tego roku.

Na początku lutego, po przejęciu Cadbury, Kraft zapowiadał, że utrzyma poziom zatrudnienia w brytyjskich zakładach firmy. Teraz jednak uznał, że _ zmiana planów, których realizacja jest mocno zaawansowana byłaby nierealistyczna _. Według Krafta utrzymanie produkcji w Somerdale nie jest opłacalne.

Większość produkcji z Somerdale zostanie przeniesiona do Polski do połowy tego roku. Zarówno Cadbury, jak i Kraft od dawna obecne są na polskim rynku.

Zakłady w Somerdale zatrudniają ok. 400 pracowników. Produkują m.in. minijajka czekoladowe, czekoladę Dairy Milk, toffi i batoniki. Po przeniesieniu produkcji do Polski na miejscu ma pozostać tylko szczątkowa załoga.

Kraft podtrzymał zarazem plan inwestycji Cadbury w zakładach Bournville pod Birmingham w wysokości 30 mln funtów.

Komisja Europejska zgodziła się w styczniuna przejęcie Cadbury przez Krafta pod warunkiem sprzedaży aktywów w Polsce i Rumunii.

Cadbury jest w Polsce właścicielem fabryki w Bielanach Wrocławskich i dawnych zakładów Wedla w Warszawie. W 2008 r. uruchomił w Polsce produkcję gumy do żucia w Skarbimierzu.

Tagi: kraft, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz