Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włoska mafia
17.07.2012 14:24

Król serów" aresztowany. Chodzi o związki z mafią

Pod zarzutem powiązań z najgroźniejszym gangiem kamorry policja aresztowała znanego przedsiębiorcę Giuseppe Mandarę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andrewmedina/iStockphoto)

*Pod zarzutem powiązań z najgroźniejszym gangiem kamorry policja aresztowała we wtorek znanego przedsiębiorcę Giuseppe Mandarę, nazywanego _ królem serów _. Jego firma eksportuje mozzarellę i inne produkty na cały świat. *

Na wniosek sądu zajęto szacowany na 100 milionów euro majątek Mandary, któremu zarzuca się przynależność do grupy przestępczej i stworzenie zagrożenia dla zdrowia publicznego. Chodzi o sprzedaż serów niskiej jakości, a nawet zawierających fragmenty pokruszonej ceramiki z zepsutej maszyny w fabryce.

Aresztowanie właściciela firmy serowarskiej o nazwie Mandara, mającej siedzibę w rejonie Caserty, matecznika klanu kamorry Casalesi, a także kilku jego współpracowników to rezultat dochodzenia prowadzonego przez neapolitańską prokuraturę do walki z mafią. Operacja miała kryptonim _ Bufalo _ (bawół), nawiązujący do specjalności firmy, jaką jest mozzarella di bufala, a więc z mleka bawolic eksportowana do: USA, Rosji, Nowej Zelandii i Japonii.

Na rynek w całych Włoszech i w innych krajach firma wysyła 200 kwintali mozzarelli dziennie.

Śledztwo ujawniło nie tylko bezpośrednie powiązania właściciela firmy z potężnym gangiem Casalesi, ale także całą serię oszustw w produkcji i sprzedaży serów. I tak na przykład okazało się, że z certyfikatem najwyższej jakości sprzedawano sery cenionego gatunku Provolone, które nie spełniały tych warunków. Podobne zarzuty dotyczą także wytwarzania znanej mozzarelli, która wbrew etykietom nie była produkowana z najwyższej jakości mleka.

Co więcej, z zapisu założonych podsłuchów wynika, że w 2008 roku Mandara osobiście zdecydował o wysłaniu do sklepów i na eksport partii mozzarelli, do której dostały się kawałki ceramiki z maszyny produkcyjnej. Fragmenty te groziły zniszczeniem układu pokarmowego - podkreślił prokurator przedstawiając wyniki dochodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak mafijny boss ratował małżeństwa Sądzony boss z Apulii cieszył się tak wielkim autorytetem wśród rodzinnych klanów, że rozwiązywał problemy małżeńskie i godził pary.
Włoska mafia notuje serię niepowodzeń Majątek o wartości ponad 800 milionów euro skonfiskowała w Neapolu Włoska Gwardia Finansowa.

"

Tagi: włoska mafia, mafia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz