Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krótka lista kandydatów na prezesa LOT

0
Podziel się:

Spółka poprosiła już ministra skarbu o 400 tys. złotych. W sumie może poprosić o miliard. Z sytuacji nie jest zadowolony premier, a minister szykuje scenariusze.

Krótka lista kandydatów na prezesa LOT
(Iwanczuk/Reporter)
bETtrDRx

Rada nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT wybrała krótką listę kandydatów na stanowisko prezesa spółki. Jest na niej pięć osób - poinformował rzecznik przewoźnika Marek Kłuciński. 4 lutego kandydaci mają przedstawić koncepcje restrukturyzacji LOT.

W piątek rada nadzorcza przesłuchiwała od rana do późnych godzin wieczornych 27 kandydatów na stanowisko prezesa zarządu LOT-u. W tym etapie postępowania kwalifikacyjnego rada _ dokonała wyboru krótkiej listy kandydatów, obejmującej 5 osób, które zostaną zaproszone do udziału w następnym etapie rozmów _ - napisano w komunikacie.

Podkreślono w nim, że podczas wznowionych 4 lutego br. obrad rady nadzorczej kandydaci przedstawią prezentacje koncepcji restrukturyzacji PLL LOT.

bETtrDRz

Koperty z nazwiskami osób startujących w konkursie na prezesa PLL LOT oraz na członka zarządu ds. handlowych otwarto w poniedziałek. Na stanowisko prezesa spółki aplikacje złożyło 31 osób, a na członka zarządu ds. handlowych - 10. Wymogi formalne kandydata na stanowisko prezesa spółki spełniło 27 osób. Rozmowy z kandydatami na członka zarządu ds. handlowych mają się odbyć 11 lutego.

Rada nadzorcza ogłosiła konkurs na prezesa spółki po tym, jak odwołała w grudniu 2012 r. prezesa spółki Marcina Piróga. Zanim do tego doszło, zarząd przewoźnika w związku z trudną sytuacją spółki wystąpił do ministra skarbu o przyznanie pomocy finansowej. W pierwszej transzy poprosił o 400 mln zł, w sumie ma to być ok. 1 mld zł. Pod koniec grudnia resort skarbu przelał spółce 400 mln zł pożyczki.

W piątek rano premier Donald Tusk, pytany, czy postawił ministrowi skarbu Mikołajowi Budzanowskiemu ultimatum w sprawie LOT, powiedział dziennikarzom: _ dotychczasowe działania ministra Budzanowskiego w sprawie LOT mnie nie satysfakcjonują _.

Budzanowski zapowiedział w piątek, że w najbliższych tygodniach Rada Ministrów otrzyma scenariusze dla LOT-u. _ - Pracujemy nad nimi w gronie czterech ministerstw. Wśród tych scenariuszy będzie projekt ustawy, który umożliwi prywatyzację, sprzedaż LOT-u _ - poinformował. Dodał, że _ LOT musi przejść bardzo głęboką restrukturyzację _.

bETtrDRF

We wtorek wiceminister skarbu Rafał Baniak mówił, że sprawa przyszłości PLL LOT jest jeszcze przedmiotem pogłębionych analiz, dlatego MSP nie mogło zgłosić tego punktu do porządku wtorkowych obrad rządu. _ - Celem strategicznym MSP jest utrzymanie na polskim niebie krajowej linii lotniczej w celu zapewnienia obecnym pasażerom LOT-u możliwości poruszania się po świecie. Aby ten cel osiągnąć, niezbędna jest głęboka restrukturyzacja i poprawa efektywności. Model organizacyjny, który zagwarantuje osiągnięcie tych celów, nie jest jeszcze przesądzony _ - przekazał Baniak.

Skarb Państwa ma 67,97 proc. akcji LOT, TFS Silesia - 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Ile państwo poświęci dla ratowania LOT-u? W tym tygodniu ścisłe kierownictwo rządu może zapoznać się ze scenariuszami dla polskich linii lotniczych.
Bankructwo to jedyne wyjście dla LOT-u. Rząd nie wymyśli lepszego Money.pl pokazuje metody na rozwiązanie olbrzymich problemów Polskich Linii Lotniczych.
LOT prosi rząd o pomoc. Na początek 400 mln zł Prezes polskiego przewoźnika jeszcze niedawno mówił, że firma jest na dobrej drodze. Teraz prosi o wsparcie.
Minister wydał miliony. Dostał ultimatum? Donald Tusk powiedział, że działania ministra skarbu w sprawie PLL LOT go nie satysfakcjonują.
bETtrDSa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)