Notowania

ranking miliarderów
09.10.2012 11:28

Kryzys? Miliarderzy w Niemczech wciąż się bogacą

Tak wynika z rankingu miesięcznika Manager Magazine.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rex Roof/CC/Flickr)

Najbogatsi Niemcy w niewielkim stopniu odczuwają skutki kryzysu. Jak wynika z rankingu miesięcznika _ Manager Magazine _, w minionych miesiącach niemieccy miliarderzy znacznie powiększyli swoje majątki.

Majątek zgromadzony przez stu najbogatszych Niemców szacuje się obecnie na niemal 320 miliardów euro. W porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza to wzrost o blisko 4 procent.

Mimo kryzysu, wzrosła także liczba bogaczy. W Niemczech mieszka obecnie 115 osób, których majątek przekracza miliard euro. Rok wcześniej miliarderów było 108.

Listę najbogatszych ludzi w kraju kolejny rok z rzędu otwiera rodzina Albrechtów, do której należy sieć supermarketów Aldi. Majątek założyciela firmy Karla Albrechta szacuje się na ponad 17 miliardów euro.

W czołówce zestawienia najbogatszych Niemców znalazł się także Dieter Schwarz, właściciel supermarketów Lidl i Kaufland oraz rodzina Reimanów, do której należy większość udziałów w firmie Reckitt Benckiser.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/157/212381_mhp.jpg ) ] (http://galerie.platine.pl/oto-najbogatsi-politycy-swiata-g415447.html) Oto najbogatsi politycy świata. Zobacz Forbes opublikował listę miliarderów, którzy prowadzą działalność polityczną. Znalazło się na niej 17 osób, wśród nich najbogatszy Gruzin świata, burmistrz Nowego Jorku i miłośnik koszykówki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/m219688.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/produkcja;przemyslowa;w;niemczech;spadla,221,0,1173469.html) Niemiecki przemysł w coraz gorszej kondycji Analitycy spodziewali się, że produkcja w ujęciu miesięcznym spadnie o 0,6 procent.
Tagi: ranking miliarderów, euro, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz