Notowania

renault
12.02.2010 06:29

Kryzys nie odpuścił, wielka strata Renault

Francuski producent samochodów zakończył ubiegły rok z 3 mld euro na minusie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Renault)

Wyniki są dużo gorsze niż w 2008 roku, kiedy to firma zanotowała zysk w wysokości 599 mln euro.

O najnowszych wynikach Renault donosi _ Financial Times _. Powodem tak poważnych strat jest nie tylko załamanie sprzedaży samochodów, ale też utrata wartości udziałów, jakie koncern ma w innych spółkach. Chodzi m.in. o Nissana, producenta ciężarówek AB Volvo i rosyjską firmą Avtozaz.

Dane o wynikach Renault pojawiły się tuż po tym, jak ogłoszone zostały wyniki innego, francuskiego producenta. PSA Peugeot Citroen zakończył 2009 rok z rekordową stratą w wysokości 1,6 mld euro.

Zobacz jak wyglądają koncepcyjne modele nowych samochodów Renault:

Francuscy producenci aut przetrwali trudny okres w dużej mierze dzięki pomocy państwa.Rząd w Paryżu zdecydował się wesprzeć sektor motoryzacyjny nad Sekwaną kwotą 6 mld euro.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Sarkozy znów wywiera presję na Renault ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/sarkozy;znow;wywiera;presje;na;renault,250,0,576762.html )
* [ Motoryzacyjni potentaci na sporym minusie ]( http://manager.money.pl/news/artykul/motoryzacyjni;potentaci;na;sporym;minusie,100,0,496996.html )
* [ Renault wraca do Francji. Liczy na pomoc rządu ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/renault;wraca;do;francji;liczy;na;pomoc;rzadu,245,0,436469.html )
Tagi: renault, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz