Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w budownictwie. Uda się go przełamać dzięki Norwegom?

0
Podziel się:

Wydatki na infrastrukturę transportową w Norwegii w latach 2014-2023 wzrosną do 50 miliardów koron, czyli 27 miliardów złotych rocznie.

Kryzys w budownictwie. Uda się go przełamać dzięki Norwegom?
(Gawalkiewicz/REPORTER)

Polskie firmy mają szansę zarobić na norweskich inwestycjach w drogi, koleje i lotniska - pisze _ Puls Biznesu _. Norwegowie, za pośrednictwem naszej ambasady w Oslo, zaprosili polskie firmy i organizacje budowlane na konferencję do niemieckiego Lipska.

Podczas spotkania 22 maja urzędnicy z norweskich instytucji rządowych przedstawią plan i zasady inwestycji w infrastrukturę, zapraszając nas do współpracy.

_ Puls Biznesu _ pisze, że wydatki na infrastrukturę transportową w Norwegii w latach 2014-2023 wzrosną do 50 miliardów koron, czyli 27 miliardów złotych rocznie.

Na norweskim programie infrastrukturalnym zyskać mogą nie tylko firmy budowlane, lecz także dostawcy.Polacy od lat wyjeżdżają do Norwegii, by pracować w stoczniach i na morskich platformach wydobywczych.

Coraz bardziej cenieni są tam polscy budowlańcy, którzy mają szansę zyskać duże kontrakty na budowę i modernizację dróg, mostów, kolei oraz lotnisk.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie fabryka quadów. Zobacz gdzie Firma Polaris Poland zamierza zainwestować co najmniej 100 mln zł, zatrudnić 350 osób i produkować quady. Najpierw powstanie hala magazynowo-produkcyjna, a następnie parkingi.
Rafako i Mostostal wybudują blok elektrowni w Jaworznie KIO oddaliła odwołania przegranych w przetargu na blok w Jaworznie. - _ Inwestycja będzie mieć pozytywny wpływ na całą branżę budowlaną _ - uważa szef resortu skarbu.
Robią demolkę. Zawodowo - Jak się czuję przed strzelaniem? Jak samobójca tuż przed skokiem - mówi dr Józef Lewicki, spec od wyburzeń.
business news
strategie firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)