Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
14.02.2013 12:44

Kryzys w Grecji. Padł rekord bezrobocia

Spośród tej grupy Greków pracy nie może znaleźć aż 61,7 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Stopa bezrobocia w Grecji ustanowiła nowy rekord - w listopadzie 2012 roku wyniosła 27 proc. To znaczny wzrost w porównaniu z tym samym okresem w roku 2011, kiedy wyniosła ona 20,8 proc. - podało miejscowe biuro statystyczne.

Według danych biura poziom bezrobocia wśród Greków zwiększył się w listopadzie również w porównaniu z październikiem 2012 roku, kiedy wyniósł 26,6 proc.

Trudną sytuacją na rynku pracy najbardziej dotknięci są ludzie młodzi; w grupie między 15 a 24 rokiem życia bezrobocie wyniosło w listopadzie 61,7 proc.

Grecja szósty rok z rzędu jest pogrążona w głębokiej recesji i od blisko trzech lat uzależniona jest od międzynarodowej pomocy finansowej, która chroni ją przed bankructwem.

W zamian za wsparcie z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej greckie władze zobowiązały się wprowadzić dotkliwy program oszczędnościowy polegający na zmniejszeniu wydatków budżetowych i podwyższeniu podatków. Dotkniętych nim zostało wiele przedsiębiorstw, które musiały zakończyć lub ograniczyć działalność.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecy w kolejkach po darmową żywność Bezrobocie sięgnęło tu już 26 procent. Szacuje się, że około 250 tysięcy osób żyje dzięki pomocy Kościoła.
Kolejne rozmowy na szczycie. Co dalej z Grecją? Ministrowie finansów strefy euro spotkali się w Brukseli już po raz trzeci w ciągu dwóch tygodni.
Zwrot akcji w sprawie Grecji. Ateny odrzuciły żądanie MFW Jeszcze dziś ministrowie finansów strefy euro będą decydować o losie kolejnej transzy pomocy dla pogrążonego w kryzysie kraju.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, business news, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, najważniejsze, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz