Notowania

Kto wygra cenową wojnę w e-bookach?

Presja iPada firmy Apple zmusiła Amazon.com i Barnes & Noble do reakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GlennFleishman/CC/Flickr)

Dwóch największych oferentów e-czytników, Amazon.com i największa amerykańska sieć księgarni Barnes & Noble, obniżyło ceny swoich cyfrowych czytników. Powodem spadku cen jest presja konkurencyjnegoiPada od Apple.

Spadają ceny e-czytników: Dwóch największych amerykańskich oferentów cyfrowych e-czytników, Amazon.com i księgarnia Barnes & Noble, obniżyło ceny swoich urządzeń. _ Nook _ od Barnes & Noble kosztuje już tylko 199 dolarów a _ Kindle 2 _ firmy z Amazon 189 dolarów. Zarówno _ Nook _ jak i _ Kindle 2 _ kosztowały wcześniej 259 dolarów.

Analitycy uważają to za oczywistą odpowiedź na sukces iPada od Apple, którego cena zaczyna się wprawdzie od 500 dolarów, ale mimo to w ciągu kilku tygodni od premiery tablet sprzedał się ilości ponad dwóch milionów egzemplarzy. Amazon i B & N nie podają wyników sprzedaży swoich e-czytników.

*Czy iPad to najlepszy czytnik e-booków? Zobacz opinię eksperta Digital Trends (ang.): *

Błyskawiczny wzrost popularności urządzeń od Apple zagraża nie tylko sprzedaży e-czytników obu księgarni, ale także powiązanym z nimi księgarniom internetowym. Te są interesujące dla dużych wydawnictw i sławnych autorów tylko wtedy, kiedy zarówno jedni jak i drudzy mają możliwość zdobycia przez nie jak największej liczby potencjalnych klientów.

Przed dwoma tygodniami Steve Jobs zapowiedział, że jeszcze w czerwcu łączna liczba sprzedanych przez Apple iPhonów, iPodów i iPadów przekroczy granicę 100 milionów egzemplarzy. Na wszystkich tych urządzeniach będzie można zainstalować w przyszłości Apple iBook-Store.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Rekordowa sprzedaż iPada. Milion sztuk w 28 dni ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/rekordowa;sprzedaz;ipada;milion;sztuk;w;28;dni,52,0,616500.html )
Tagi: e-book, business news, wiadomości, gospodarka, manager, e-biznes
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz