Notowania

najbogatsi polacy
11.03.2010 16:40

Kulczyk awansował na najbogatszego Polaka

Wartość majątku polskich najbogatszych wzrosła o 40 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kulczykinvestments.com)

Według tegorocznego rankingu Forbesa, stu najbogatszych Polaków zgromadziło majątki o wartości o 40 proc. większej niż w zeszłym roku. Według magazynu, najłatwiejsze życie mieli w minionych miesiącach działający w przemyśle spożywczym, budownictwie i pokrewnych branżach.

Zwycięzca tegorocznego rankingu pojawił się na liście po raz pierwszy. W tym roku agencja wynajęta przez magazyn dokładnie prześwietliła jego majątek. Według dziennikarzy magazynu Kulczyk na dobre wrócił z interesami do Polski. Jako dowód tej tezy przywołują niedawną deklarację chęci kupna Lotosu. Powracający biznesmen zdetronizował zeszłorocznego zwycięzcę: Zygmunta Solorza-Żaka.

2010 2009 imię i nazwisko majątek (w mln zł)
1. - Jan Kulczyk 6400
2. 1. Zygmunt Solorz-Żak 6200
3. 2. Leszek Czarnecki 4000
4. 3. Michał Sołowow 3250
5. 3. Jerzy Starak. Anna Woźniak-Starak 2950

Źródło: Forbes

Dobrą sytuację polskich bogaczy udowadniają nie tylko zapowiedzi takich transakcji jak kupno Lotosu - drugiej co do wielkości firmy w kraju - ale też pozycja naszych największych przedsiębiorców w światowym rankingu. W zestawieniu 100 najbogatszych ludzi na świecie znalazło się w tym roku aż czterech Polaków. W zeszłym roku był tam tylko Zygmunt Solorz-Żak.

Ranking Forbesa pokazuje, że w zeszłym roku najlepiej radzili sobie przedsiębiorcy działający w branży spożywczej, Dobrze szło też tym, którzy inwestowali w meblarstwo. Wbrew powszechnym opiniom bez większych kłopotów zeszły rok przeszli ci, którzy zajmują się budownictwem i nieruchomościami.

Listę najbogatszych ludzi na świecie magazynu _ Forbes _ po raz pierwszy otwiera natomiast Meksykanin - potentat telekomunikacyjny Carlos Slim Helu. Pokonał on szefa Microsoftu Billa Gatesa, który spadł na drugie miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Najbogatszym Polakiem znowu jest Kulczyk ]( http://manager.money.pl/news/artykul/najbogatszym;polakiem;znowu;jest;jan;kulczyk,164,0,349092.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: najbogatsi polacy, forbes, ranking, najbogatsi, polacy, 100, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz