Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kulczyk inwestuje w SPA

Grażyna Kulczyk wybuduje supernowoczesną farmę piękności w Polanicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Bogdan Borowiak)

*Najbogatsza Polka, Grażyna Kulczyk, chce skorzystać z boomu na ośrodki odnowy i zamierza zainwestować w supernowoczesną farmę piękności w Polanicy. *

Niedawno było głośno o poznańskiej Madame Bovary przy okazji wystawy prywatnej kolekcji dzieł sztuki, jaką zorganizowała ona w Starym Bowarze.

Tym razem jedna z najbardziej znanych polskich bizneswoman postanowiła zadbać nie tylko o przyjemność dla ducha i zamierza ulokować kapitał w jednej z najbardziej dochodowej branż - w biznesie skierowanym do najbogatszych.

Budowany przez Grażynę Kulczyk hotel w Polanicy ma być najnowocześniejszym spa w kraju, o standardzie 6-gwiazdkowym, jakiego jeszcze u nas nie ma, podaje "Rzeczpospolita". Nie wiadomo niestety, ile najbogatsza Polka wyda na inwestycję.

"Moja polityka inwestowania jest od kilku lat konsekwentna: wchodzę w sektor, który może w krótkim czasie osiągnąć pozycję lidera, zainicjować nowy trend i kreatywnie rozwinąć interesujące tematy" - tłumaczy swoją decyzję inwestycyjną Grażyna Kulczyk.

Rynek dóbr i usług luksusowych jest wciąż w Polsce nienasycony i daje gwarancję dużego zwrotu z inwestycji.

Według różnych źródeł w Polsce działa już 50, a nawet 100 obiektów tego typu, a za kilka lat liczba ośrodków odnowy sięgnie tysiąca. Hoteli spa z prawdziwego zdarzenia jest w Polsce jest jeszcze mniej, bo zaledwie ok. 20, natomiast wciąż nie brakuje chętnych, którzy dla własnej przyjemności i z wielką przyjemnością wydają w ten sposób pieniądze.

Zdaniem specjalistów z branży hotelarskiej boom na spa - bo tak popularnie określa się ośrodki odnowy biologicznej - wpisuje się w hotelową hiperkoniunkturę, jaka ma potrwać w Polsce jeszcze przez przynajmniej dwie dekady, podaje "Rzeczpospolita".

Tagi: grażyna kulczyk, business news, wiadomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz